Legendární Metallica, Queen a The Doors se rozezní Dlabačovem

Legendární Metallica, Queen a The Doors se rozezní Dlabačovem

Legendární Metallica, Queen a The Doors se rozezní Dlabačovem

Začátkem února se kino Dlabačov otřese v základech se záznamy koncertů metalových a rockových hvězd. První nedělní večer diváky rozehřejí skladby jedinečných Queen ve snímku Bohemian Rhapsody. Následovat bude to nejlepší z repertoáru rockové kapely The Doors umocněné atmosférou slavné Hollywood Bowl! A pár dní na to se představí živoucí legenda ze světa metalové hudby, Metallica. Americká skupina zanechala světu nezapomenutelný zážitek v podobě záznamu z epického koncertu ve starořímské aréně ve francouzském Nimes. Nejen fanoušci, kteří se letos chystají na pražský koncert kapely, si tuto přesně deset let starou bezkonkurenční záležitost rozhodně nemohou nechat ujít!Bohemian Rhapsody

Silný snímek oslavuje ikonickou rockovou skupinu Queen, která s talentovaným a nekonvenčním Freddiem Mercurym v čele překonávala hudební standardy a dobývala svět. Snad pozoruhodnější než jejich hudba, je životní příběh samotného frontmana kapely. Kromě pohledu na nezapomenutelné výkony v nahrávacích studiích a na hudebních podiích, se nyní naskýtá příležitost nahlédnout také do soukromí Freddieho Mercuryho, legendy, díky níž se z kapely Queen stal pojem.

Režie: Bryan Singer, Dexter Fletcher • Hrají: Rami Malek, Joseph Mazzello, Gwilym Lee, Ben Hardy, Allen Leech

Kdy? neděle 3.2. od 18:30

Cena: 120 Kč

 

The Doors Live At The Bowl ’68

Je 5. červenec 1968 a v losangeleském amfiteátru se odehrává koncert skupiny The Doors, který je jako jediný zachycen kamerami v celé své délce. Fanouškům skupiny se tak nyní po více než 50 letech naskýtá příležitost vidět znovu bubeníka Johna Densmorea, kytaristu Robbyho Kriegera, klávesistu Raye Manzareka a především zpěváka Jima Morrisona v akci. Záznam z koncertu, který je považován za nejlepší vystoupení v historii skupiny, byl poprvé uveden v roce 1987. K padesátiletému výročí kapely ho nově zremastroval zvukař kapely Bruce Botnick. Nyní si tak diváci mohou koncert vychutnat v nové zdigitalizované podobě s prostorovým zvukem, a to včetně dosud nezveřejněných záběrů některých písní. Záznam přináší také autentické rozhovory se členy The Doors poskytnuté těsně před koncertem. Zazní zde mimo jiné, jak si muzikanti vážili vystoupení v Hollywood Bowl.  Skupina i po několika desetiletích stále oslovuje nejen starší generace, ale získává si i nové příznivce z řad mladší populace.

Režie: Ray Manzarek • Hrají: Jim Morrison, Ray Manzarek, Robby Krieger, John Densmore

Kdy? neděle 3.2. od 21:00

Cena: 180 Kč

 

Metallica - Francie na jednu noc

Geniální kapela, která má za sebou už neuvěřitelných 38 let hudební tvorby, může svou těžkotonážní hudbu rozbalit kdekoliv a vždy budou moci nadšení fanoušci počítat se silným energickým zážitkem. Koncert v jednom z nejzachovalejších kolbišť gladiátorů na jihu Francie ovšem patří na špici jejich vlastního žebříčku. Vraťme se do červencového večera roku 2009. Z architektonického téměř dva tisíce let starého monumentu, který oplývá tajuplnou atmosférou již za bílého dne, sálá pod rouškou noci přímo magická nálada. Tmu prořezává palba světel a ohňů a za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho vchází do arény Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich. Frontman James Hetfield stojící bezprostředně kousek před davem diváků se energicky opírá do mikrofonu a zbylí členové kapely jsou v tu ránu v plné ráži. Rozjíždí se metalový nářez! Z tehdejší aktuální albové novinky Death Magnetic zazní pouze čtveřice skladeb a následují jen ty nejoblíbenější kousky. Záznam je nasnímán v mimořádné zvukové i grafické kvalitě a díky hojně rozsetým kamerám má divák pocit, jako by byl toho všeho součástí. Nejen fanoušci, kteří tehdy neměli to štěstí atmosféru nasát osobně, mají nyní jedinečnou možnost vychutnat si tento výjimečný zážitek z filmového plátna.  

Režie: Stéphane Saunier • Hrají: James Hetfield, Kirk Hammett, Lars Ulrich, Robert Trujillo

Kdy? čtvrtek 7.2. od 21:00

Cena: 180 Kč

Kde?

Kino Dlabačov, které pravidelně zařazuje na svůj program zajímavé festivaly a dokumenty, promítá na nejkvalitnější digitální projektor 4K Sony v DCI standardu na plátně o velikosti 11x4,6 metru. Kino najdete na Praze 6 hned vedle OREA Hotelu Pyramida, který je nejlépe dostupný tramvají
č. 22, 23, 25 a 97/ Bus 143 a 194 (zastávka Malovanka) nebo autobusem 149 (zastávka Pod Královkou).

Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na: www.dlabacov.cz.