LÁSKY DANY BATULKOVÉ

LÁSKY DANY BATULKOVÉ

LÁSKY DANY BATULKOVÉ

Od té doby, co žije Dana Batulková opět na rodném statku v Kolodějích, věnuje většinu volného času svým psům. Sama říká, že děti už jsou odrostlé, a ona se nemá pořádně s kým pomazlit tak, jak se mazlíala s dětmi. Za bezmeznou lásku a přátelství svých psů, se jim odměňuje pravidelnými procházkami, skvělou péčí a častými dárečky, kterými jim zpříjemňuje život.

 

Dana Batulková je šťastná, že žije mimo světla velkoměsta a užívá si život po boku přírody a zvířat. ,,Já jsem na statku vyrostla, takže jsem kolem sebe vždy měla psy, kočičky a zvířátka. Teď to mám posílené tím, jak jsou děti už velké a nikdo se se mnou takhle nemazlí. Já mám teď prostě pejsky," vysvětluje svoji lásku ke psům a dál se o ní rozpovídá: ,,Nedávno jsme byli na dovolené na Lanzarote. Měli jsme tam skvělou průvodkyni, milovnici psů Janu. Ta nám vyprávěla o plemenu Kanárských chrtů - Podenco.Lovci je tam používají na lovení králíků na lávových polích. Když se pejsek zraní nebo zestárne, tak ho vlastně vyhodí, protože už neslouží. Běhají po ostrově, kde není ani voda a většinou končí v útulcích, kde je po nějaké době uspí. Jana polupracuje s útulkem Sára, který tam vede Češka a jejich snahou je umístit pejsky k dobrým lidem. Zrovna měli k převozu dva pejsky do Prahy k novým majitelům, tak jsme se nabídli, že je rádi předáme. Díky tomu jsme byli svědky dojímavé scény, kdy v letištní hale čekali natěšení majitelé na své nové miláčky a spolu s nimi tam čekalo na budoucí kamarády pět dalších Podenců, které se podařilo zachránit už dříve, a v Čechách už mají nový domov. Měli jsme skvělý pocit pomoci."

 

Před třemi lety si pořídila fenku Maďarského Ohaře, kterou pojmenovala Abby. ,,To je tak strašně něžná povaha. Ještě tím, jak je to holčička. Já jsem z ní pořád úplně nadšená,"vypráví o své milované fence Dana Batulková, která má s Abby společnou dokonce i barvu očí a vlasů, v případě Abby tedy srtsti.

Aby si udělaly radost, navštívily společně obchod s potřebami pro pejsky. Abby hned věděla, co má dělat. Cestou z domova spala, a tak při příchodu do obchůdku překypovala energií. Hned se chopila pevného přetahovacího provazu a začala si s ním hrát. Ale ještě víc než provaz ji nadchla pruhovaná plyšová kočička, o kterou svou paničku tak dlouho prosila, až si ji nakonec směla vzít a pak už ji nepustila z tlamy. To až když majitelka obchodu začala přinášet pytle s granulemi, které Abby postupně jedny po druhých ochutnávala, aby si nakonec vybrala ty, které jí chutnaly nejvíce. ,,Abby má vztaj k jídli velice pozitivní. Má teď trošku nadváhu, tak jsem musela snížit dávky jídla a kupuji méně kalorické granule," říká Daba Batulková, jejíž Maďarská vyszla není žádné vyžle, ale pěkně stavěná a pěkně vypadající fenka. Když úprava jídla nepomůže, má Dana Batulková mnohem originálnější nápad, jak se s lehkou nadváhou své fenky vypořádat. ,,Taky je pravda, že se vyhýbáme konfrontaci s hubenými vyszlami. Zásadně s nimi nekamarádíme," žertuje herečka.