LÁSKA (NE)SLUČITELNÁ SE ŽIVOTEM

LÁSKA (NE)SLUČITELNÁ SE ŽIVOTEM

LÁSKA (NE)SLUČITELNÁ SE ŽIVOTEM

POSLECHNĚTE SI SLOVA AUTORA PRVNÍHO ČESKÉHO ÚSMĚVNĚ/VÁŽNĚ LADĚNÉHO MILOSTNĚ/EROTICKÉHO FANTASY PSYCHOTHRILLERU O TOTÁLNĚ VYHLAZOVACÍ LÁSCE

Láska (ne)slučitelná se životem - Josef Louda

Umělecký fotograf Dodo Dalou je při náhodném setkání okouzlen enigmatickou atraktivní rusovláskou. Aby získal přízeň této až neskutečně nádherné, leč poněkud rozmařilé ženy, využije nejen své fotografické umění, ale i erektivní pilulky, což ho však málem stojí život. Není pochyb o tom, že tato mladá vdova je jeho femme fatale, ale její život je obestřen tajemstvím, neboť je duševně napojena na svého zemřelého manžela, geniálního amerického vědce, který i po smrti mysteriózně zasahuje do života své ženy a jejího milence. Jak skončí tento milostný trojúhelník?

Objednat možnod zde: http://www.brana-knihy.cz/laska-ne-slucitelna-se-zivotem.html

DOSLOV

 Latinská moudrost říká:

Donec eris felix

Multos numerabis amicos

Sed si tempera fuerint nubila,

 solus eris

Extrémní osamělost člověk zažívá, když začne psát. Nad prázdným listem papíru může přemýšlet, kombinovat, škrtat, měnit, dopisovat – ale je to jen na jeho rozhodnutí. Dává do toho kus svého já.

Doktor Josef Louda je muž mnoha talentů a dokáže překvapit hloubkou prožitku i neokázalostí nápadů. Jeho hrabalovský přístup k životu mu dodal nesmírné bohatství zkušeností a poznatků, s nimiž umí brilantně hospodařit. Rukopis  příběhu s Duběnkou je dokonalý, vyzrálý, není třeba na něm nic měnit, naopak, bylo by to na škodu, protože příběh se musí vychrlit na poprvé a rovnou, každé uvažování a ciselace je jen na škodu. Čistota výpovědi, s níž Pepík Louda předstupuje před čtenáře je úžasná a upřímná. Stal se z něho rázem autor, který dokázal vnést do literárního díla i svůj pozorovací talent bystrého fotografa. Umí chytit prchavé okamžiky nejen citlivým fotoaparátem, který zmáčkne v pravou chvíli, ale stejně tak je přesně zachytit na papír.  Pro čtenáře, který ho nezná, je to lákavé dobrodružství, které se stránku po stránce odhaluje a nenechává nikoho oddychnout. Příběh jde stále kupředu, je to vlastně jak zdařilá a napínavá detektivka a čtenář hladově sleduje, jak se příběh bude vyvíjet dál, je vtažen do historie jako magnetem a zvědavost ho dráždí dozvědět se, jak bude vztah pokračovat, jak vyvine dál. Je to kultivovaný a literárně zralý příběh a čtenář ocení především jeho hravost a fantasii, klukovskou upřímnost a čistou touhu po něčem tak výjimečném, jako je láska a přátelství. Vzrušující prožitek  života!

Literární historik by možná pitval styl a hledal drobnosti, které pro čtenáře nejsou vůbec důležité. Jsem takovým čtenářem, který je vděčný za autorovu blízkost a srozumitelnost, potvrzující jednoznačně, že jsme opravdu jedné „krve“ a žijeme stejné radosti a problémy a to je skvělé vědomí. Nemám rád rozbory díla, ani ve škole jsem je nesnášel a z duše se mi protiví otázky, co chtěl básník říct. Pokud nerozumím ihned, co autor říká, nechci, aby mi to někdo vysvětloval! Bylo by to stejné jako když někdo za každou cenu chce vysvětlit anekdotu, aby se posluchač konečně zasmál…  Příběh, který jste právě dočetli nepotřebuje učené vysvětlivky! Je průzračný a blízký, proto se tak snadno čte a dává každému pocit, že život přece jen stojí za to, aby i se všemi peripetiemi a problémy byl prožíván naplno. Jako to umí i v realitě Josef Louda.

MUDr. Jan Cimický, CSc.


Fotografie ze křtu. Autor knihy, Josef Louda stojí jako třetí zprava.