Las Vegas; trochu jiná Amerika

Las Vegas; trochu jiná Amerika

Las Vegas; trochu jiná Amerika

Právě jsem dotelefonovala s kamarádkou, s níž jsem si chtěla dát o víkendu rande, ale bohužel mi bylo řečeno, že někdo bude těch pár dní volna trávit stylově, a to pařbou ve Vegas. No tak aspoň dala šanci někomu jinýmu, kdo bude tenhle víkend potřebovat mou dokonalou společnost víc než ona. Každopádně, abych se lépe smířila s odmítnutím, rozhodla jsem se zavzpomínat, jaké to bylo, když jsem město hříchů naposledy navštívila já.

Co se stane ve Vegas, zůstává ve Vegas. Tohle známé motto doslova vybízí k tomu, abyste dělali jeden průšvih za druhym. My jsme s holkama přijely do Vegas v pátek. Chvíli jsme se věnovaly nakupování, večer jsme daly procházku po hlavní ulici a pak samozřejmě zašly na drink. Protože nás ale zmohla cesta, večer jsme ukončily celkem brzo a naplánovaly si strašnou party na sobotu. Mimochodem já jsem strávila za volantem asi pět hodin, moje posádka si cestou dala oběd a zbytek prospala, ale v pohodě. Únava je zkrátka nevyzpytatelná, a padla na všechny.

Las Vegas je taková trochu jiná Amerika. Rozdíl číslo jedna je rozhodně možnost požívání alkoholu na veřejnosti. No slovo "možnost" asi nebude úplně přesný. Ve Vegas se prostě "chlastá" na ulici. Nejčastěji potkáte lidi, kteří mají kolem krku zavěšený až litrový kelímky různých tvarů s margaritou, nebo plechovku piva v ruce. Ve všech kasinech se navíc smí kouřit, což je taky dost překvapující a poslední v mé top trojce je, že u bazénu můžete bejt nahoře bez a nikdo vás nevyhodí.

Den číslo dvě začal vydatnou snídaní a bazénem. Dokonalej start. Na odhazovaní podprsenek ale nedošlo, protože bylo zataženo, což už jsme mohly brát jako malý varování, že se náš večer nemusí vydařit (...to počasí, ne možnost sundat si podprsenku). Přes den jsme navštívily pár kasin a hotelů a večer už se nemohly dočkat divoký akce, která začně kelímkem s jahodovou margaritou na krku. Když se tři holky konečně dokázaly vystřídat v jedný koupelně a vybrat si oblečení, natěšený jsme vyšly ven. A tady naše velká noc hříchů skončila. Počasí nás zradilo a začalo silně pršet. Chvíli jsme doufaly, že to přejde, ale nepřešlo, a tak jsme jen sešly schody a zabydlely se v našem kasinu. Na žádnou velkou party, na níž by vzpomínky musely nutně zůstat ve Vegas, nedošlo. Ale byl to úžasnej výlet, na kterej ráda vzpomínám. Navíc jsme se ráno probraly bez výrazný kocoviny a celkem brzo, takže jsme ještě stihly nakoupit suvenýry a hodit posledních pár čtvrťáku do automatu. Výhra na sebe nenechala dlouho čekat a já odjížděla o celých deset dolarů a sedmdesát pět centů bohatší. Viva Las Vegas.