LANUGO SI V NOVÉM KLIPU HRAJÍ NA LOVCE A ZVOU NA PODZIMNÍ KONCERTY

LANUGO SI V NOVÉM KLIPU HRAJÍ NA LOVCE A ZVOU NA PODZIMNÍ KONCERTY

LANUGO SI V NOVÉM KLIPU HRAJÍ NA LOVCE A ZVOU NA PODZIMNÍ KONCERTY

Skupina LANUGO opět šokuje neotřelými vizuály. Tentokrát vytvořili klip k písni „Do ticha“, kde se vydávají do světa pohádek a snů. Kouzelný svět LANUGA očima konceptuální umělkyně s překvapivými prvky animace stojí za návštěvu.

Poslední album LANUGO 2019, které vyšlo na sklonku loňského roku na domácím labelu Tranzistor, se dočkalo skvělého přijetí. Kapela ho pokřtila v neotřelém stylu s velkoplošnými projekcemi a nebeskou oblohou v netradičním prostoru Planetaria Praha.

Nyní představuje klip k písni „Do ticha“, který vznikal na půdě FAMU. O scénář a režii se postarala Johana Střížková, finalistka 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, za kamerou stál Kryštof Hlůže, střih obstarala Sabina Mladenová a zázraky v obrazové postprodukci odvedlo Incognito studio.

„Tentokrát jsme naši důvěru vložili do rukou uznávané konceptuální umělkyně, jejíž práci dlouho sledujeme a moc se nám líbí. Johana Střížková je shodou okolností má sousedka a v průběhu natáčení jsme zjistily, že nás k sobě pojí mnoho dalších vazeb. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat její něhu, magii a zároveň syrovost. A to si troufám říci i po tom, co mi nechala v zájmu vyznění videa vylít několik litrů studeného jogurtu přímo na hlavu,“ poodhaluje pozadí vzniku klipu zpěvačka Markéta Foukalová.

LANUGO chystá své podzimní koncerty v čele s přeloženým pražským vystoupením. To se uskuteční 9. září od 21.00 v klubu Jazz Dock. Zakoupené vstupenky na původní termín zůstávají v platnosti a nový předprodej je k dispozici také na webu klubu. Na blížících se koncertech zazní aktuální album a to nejlepší z alb předchozích. Fanoušci se mohou těšit na kapelu v plné síle s oběma bubeníky, na nový merchandise a tradičně vizuálně doladěné CD LANUGO 2019.

LANUGO – aktuální koncerty:

5. 9. Brandýs nad Orlicí – Brandýské mámení

9. 9. Praha – Jazz Dock

12. 9. Letovice – ZUŠ

26. 9. Olomouc – Festival EDO / Ekojarmark

23. 10. Hradec nad Moravicí – Hradecký slunovrat