Kvůli větším prsům ohrozila svůj život

Kvůli větším prsům ohrozila svůj život

Kvůli větším prsům ohrozila svůj život

Mladé dívky jsou v dnešní době vystaveny obrovskému tlaku zejména ze sociálních sítí, kde se to hemží fotkami neskutečných krasavic s dokonalými těly a tvářemi. Osmnáctiletá Kateřina Váchová doplatila na touhu po krásnějších a větších prsou a doslova hazardovala se svým životem, když si sama naordinovala vyšší dávky hormonální antikoncepce. Mělo jí to prý pomoci k plnějšímu výstřihu. Vše se sice odehrálo jen v prostředí seriálové nemocnice Rubava, ale tyto případy jsou známy i ze skutečného života. Jak to s mladou dívkou dopadlo, uvidíte už v pondělí 4. června ve 20.15 na Primě v oblíbeném seriálu Modrý kód.

Případy nelegálního prodeje léků na internetu opravdu existují, a nejsou ojedinělé. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se je sice snaží potírat, ale prodejci jsou mazaní a v podstatě nedohledatelní, protože jsou registrovaní v zahraničí a inzerují v uzavřených skupinách na sociálních sítích. Právě tam je našla i seriálová pacientka Kateřina a hodně se svým životem hazardovala. Nakonec si ale uvědomila vážnost situace a doktorce Slavíčkové v podání Mariky Procházkové se se vším svěřila.

Vzpomenou si i hvězdy Modrého kódu na nějakou vlastní neuváženost, kterou kvůli kráse třeba podstoupily? „Já ne, ale podle mě byl problém s mou seriálovou pacientkou hlavně v tom, že léky, které jsou normálně na předpis, si koupila na internetu od někoho, komu zbyly, takže člověk vůbec nemůže odhadnout složení a může si neskutečně ublížit,“ říká Marika Procházková alias doktorka Vali a s úsměvem pak ještě dodává: „Já jsem byla vždycky spokojená, i když mi prsa narostla až ve druháku na střední škole.“

To Bára Fišerová, která v seriálu hraje sestřičku Pavlu, má z puberty podobnou vzpomínku jako seriálová hrdinka. „Já byla podobný případ jako slečna Váchová, ale nikdy jsem to nijak neřešila. Ne že bych byla ráda, klidně bych prsa přifoukla, ale přirozeně, kdyby to šlo. Za nás nebyly možnosti internetu, naštěstí, takže jsme ani tak blbnout nemohly,“ prozradí sympatická herečka.

 

„Je to zoufalý v tom, že kult těla, který je ukazován v lesklých časopisech, jak já říkám, je lživý, všechno je to retuš, něco přifouknutý nebo vyfouknutý a holky se chtějí přizpůsobit něčemu, co není reálný,“ připomíná Marika Procházková těm, které by něco podobného chtěly vyzkoušet.

Podezření na nelegální prodej antikoncepce nahlásila v aktuální epizodě Modrého kódu doktorka Vali policistovi Ondřejovi, v reálném životě je možné takové podezření nahlásit rovnou na stránkách www.nebezpecneleky.cz, kde lze najít potřebné informace o tom, co dělat v případě podezření na nelegální nabídku léků. Málokdo navíc ví, že za takovéto nelegální počínání hrozí prodejci pokuta až 20 milionů.

Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu vždy ve 20.15 na Primě.