KVIFF Distribution oslaví tři roky provokativní novinkou Paola Sorrentina

KVIFF Distribution oslaví tři roky provokativní novinkou Paola Sorrentina

KVIFF Distribution oslaví tři roky provokativní novinkou Paola Sorrentina

Tři roky svého fungování oslavuje letos KVIFF Distribution novým snímkem italského oscarového režiséra Paola Sorrentina, provokativním komediálním dramatem Oni a Silvio. Film nabízí pohled do soukromí kontroverzního italského premiéra a podnikatele Silvia Berlusconiho a jeho bezprostředního okolí. Ukazuje, jak vypadá opojení mocí, jaké lidi přitahuje a co se s ní až banálním způsobem pojí: sex, luxus, večírky, egoismus, megalomanství, ponižování, pochlebování či otevřené lhaní. Po snímku Mládí, kterým KVIFF Distribution v roce 2015 zahajoval svou činnost, půjde už o druhý Sorrentinův film uvedený tímto distribučním labelem. Film Oni a Silvio vstoupí do českých kin 15. listopadu.

Riccardo Scamarcio jako Sergio Morra, podnikatel a zprostředkovatel krásných žen na Berlusconiho večírky

Politická satira, uhrančivé obrazy i bunga bunga večírky

Postava italského premiéra Berlusconiho, jeho skandály a pompézní životní styl byly pro Sorrentina skvělým námětem. Poskytly mu možnost rozpracovat dále jeho oblíbená témata, která diváci znají už z jeho předešlých filmů, ať už se jedná o politiku (drama Božský) nebo vyprázdněný marnotratný život smetánky (oscarový film Velká nádhera). Na své si přijdou také obdivovatelé Sorrentinova vizuálního stylu. Berlusconiho luxusní sídlo, krásné ženy, drogy, dekadentní večírky, to vše je natočeno se Sorrentinovou typickou velkolepostí.

„Ideologická vyprázdněnost a cynismus Berlusconiho nám po zhlédnutí filmu připadal natolik blízký tomu, co známe z Čech, že jsme s trochou nadsázky zvažovali dát tomuto filmu český název „Ciao, lidi.“ Bylo by to veselé, kdyby to nebylo smutné. Přesto je to jako vždy u Sorrentina podáno velmi zábavně, v opulentních obrazech, které kontrastují s křehkou povahou lidského bytí. Klidně si můžeme namlouvat, že ten film je ,o něm‘ nebo prostě o těch ,zlých‘ mocipánech, ale pravda je taková, že ten film je ve stejné míře o těch, kteří je volí a umožňují jejich způsob vládnutí – tedy o nás," komentuje Sorrentinovu novinku ředitel Aerofilms Ivo Andrle.

Hlavní roli ve filmu Oni a Silvio ztvárnil populární herec Toni Servillo. Není to poprvé, co Servillo v Sorrentinově filmu vystupuje jako italský premiér. Giulia Andreottiho si už zahrál v ceněném snímku Božský. Zatímco tehdy se i fyzicky proměnil k nepoznání, tentokrát role nevyžadovala tolik zásahů do jeho vzhledu a spočívala spíše v podrobném nastudování Berlusconiho typické „masky“, pohybů a způsobu mluvy. To se mu podle italských médií povedlo dokonale. „Vlastně to nebylo tak těžké. Hraju někoho, kdo se chová jako hollywoodský herec,“ uvedl Servillo v rozhovoru pro italský deník Corriere della Sera.


Tři roky KVIFF Distribution – Více než 300 000 diváků v kinech na artových filmech

Distribuční label KVIFF Distribution vytvořil v roce 2015 Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ve spolupráci s Českou televizí a distribuční společností Aerofilms.

Díky KVIFF Distribution jsou v průběhu roku do české distribuce uváděny zajímavé filmové tituly ze světové produkce. Česká televize zase vytipuje nejzajímavější televizní filmy a nabídne je pro mimořádné promítání v kinech.

Smyslem této aktivity je uvést do domácí distribuce originální a umělecky hodnotné snímky, které by se jinak složitě dostávaly k divákovi standardní distribuční cestou.

Prvním titulem labelu KVIFF Distribution byl film Mládí italského režiséra Paola Sorrentina, který byl s velkým diváckým ohlasem do českých kin uveden 8. října 2015. Aktivity labelu v roce 2016 rozšířila akce Vary ve vašem kině, v rámci které jsou bezprostředně po MFF KV do kin uváděny výrazné filmy aktuálního ročníku jako ozvěny festivalu.

Za tři roky existence labelu přivedly filmy KVIFF Distribution do českých kin již více než 300 000 diváků.

Více na www.kviffdistribution.cz


Oni a Silvio (Loro, Itálie 2018, drama, 150 min)

režie Paolo Sorrentino, scénář Paolo Sorrentino, Umberto Contarello, kamera Luca Bigazzi, střih Cristiano Travagliolo a.m.c., hrají Toni Servillo, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Kasia Smutniak a další

Jaká je největší lidská touha? Láska? Peníze? Sex? Neomezená moc? A je možné toho všeho dosáhnout a cestou neztratit vlastní tvář? Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino (Velká nádhera, Mládí) se vrací do českých kin s velkolepým provokativním komediálním dramatem. Sorrentinův dvorní herec Toni Servillo tentokrát v hlavní roli ztvárňuje Silvia Berlusconiho – notoricky známého miliardáře, skandalistu, mediálního magnáta a dlouholetého předsedu italské vlády, jenž se proslavil zejména svým excentrickým způsobem života a zhýralými večírky.