Květa Fialová na trojkolce pro kalendář organizace Raná péče

Květa Fialová na trojkolce pro kalendář organizace Raná péče

Květa Fialová na trojkolce pro kalendář organizace Raná péče

Produktový tip – Charitativní kalendář na rok 2015

 

 SLAVNÉ OSOBNOSTI NASEDLY NA TŘÍKOLKY A PODPOŘILY RANOU PÉČI EDA

 

Dne 3. listopadu byl slavnostně pokřtěn charitativní kalendář „Osobnosti na třech kolech“. Projekt již tradičně vznikl ve spolupráci organizace Raná péče EDA se známým fotografem Jiřím Šourkem. Křest se uskutečnil v Americkém centru, jež hostilo velké množství známých tváří, které se nechaly pro tento kalendář vyfotografovat s tříkolkami.

 

Hlavním patronem projektu byl již tradičně kardiolog a sběratel starých motocyklů pan profesor Jan Pirk. Pro charitativní kalendář se nechala vyfotit také mistryně světa v aerobiku Olga Šípková, herečka Květa Fialová či zpěvačka Juwana Jenkins. Z herců se projektu účastnila Renata Visnerová-Prokopová se synem Edou  Arnošt Goldflam s rodinou.

 

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo získat tolik skvělých osobností, které se na celém projektu podílely, a to bez nároku na honorář,“ říká ředitelka Rané péče EDA Petra Mžourková.

 

Raná péče EDA, která se stará o rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením, již třetím rokem vydává charitativní kalendář na podporu své činnosti ve spolupráci se známými osobnostmi. Obdivovatelé desetibojaře Romana Šebrleho, herečky Anny Polívkové či snowboardistky Evy Samkové budou mít možnost zakoupením kalendáře s jejich fotografiemi zároveň přispět na dobrou věc.

 

Veškerý výtěžek z prodeje kalendáře bude použit na poskytování služeb Rané péče EDA v souladu s jejím posláním. Organizace pomáhá rodinám dětí s postižením v jejich domácím prostředí, kde se dítě cítí nejlépe, a je tak moderní alternativou ústavní péče. Zkrátka EDA pomáhá držet rodinu pohromadě i v těžkých životních situacích.

 

Objednávejte na:
Kalendář lze zakoupit od 4. listopadu za 250 Kč na naší adrese (Trojická 2/387, Praha 2, 120 00), či si jej můžete nechat poslat na Vaši adresu za poštovné ve výši 99 Kč. Objednávky přijímáme na emailu praha@ranapece.eu nebo tel.: +420 224 826 860.

 

Nezisková organizace Raná péče EDA o.p.s. je více než 24 let oporou rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Je členem AVPO (Asociace veřejně prospěšných společností) a APRP (Asociace pracovníků v rané péči). Poskytuje odborné služby, poradenství a psychologickou pomoc rodinám ve čtyřech krajích České republiky – na území Hl. města Prahy, Středočeského a části Ústeckého a Pardubického kraje. Služby jsou poskytovány v domácím prostředí, kde se dítě cítí nejlépe.

 

 

Raná péče EDA o.p.s. vyvinula v roce 2013 unikátní aplikaci EDA PLAY, která pomáhá dětem trénovat zrak a jemnou motoriku. Aplikace EDA PLAY je ke stažení v  App Store za $ 4,99. Aplikace dětem nabízí volbu ze čtyř úrovní obtížnosti úkolů. Každý úkol představí milý dětský hlas, který i pochválí za správně provedený úkol a v případě, že se nedaří, povzbuzuje k opakování úkolu. Významnou součástí je sekce DOVEDNOSTI, která rodičům umožňuje sledovat rozvoj zrakových kompetencí dítěte v čase. Aplikace je dostupná ve dvou jazykových mutacích - češtině a angličtině. Aktualizovaná verze obsahuje SIMULÁTOR čtyř ZRAKOVÝCH VAD. Každý si tak může vyzkoušet, jak dítě s danou zrakovou vadou vidí. 

 

 Více podrobností o organizaci najdete na www.ranapece.eu/praha a http://www.edaplay.cz/.