Křest psů Pralesních a Den Psovitých šelem

Křest psů Pralesních a Den Psovitých šelem

Křest psů Pralesních a Den Psovitých šelem

Pražská zoo je s vlky a dalšími psovitými šelmami spojená již od samotného založení. Přijďte prožít den s nejbližšími příbuznými vašich domácích mazlíčků!

Bohatý program Dne psovitých šelem představí psy a jejich příbuzné tak, jak je možná neznáte. Neuvěřitelné schopnosti cvičených psích pomocníků ukáže před polednem ukázka výcviku asistenčních psů z Nadačního fondu Mathilda.

Program vyvrcholí 17.11. ve 13 hodin křtinami unikátních čtyřčat ohroženého psa pralesního, jejichž kmotrem se stane herec Jan Potměšil. Také on přivede svého psího kamaráda.

Komentovaná setkání nakonec prozradí největší zajímavosti ze života vlků a vysvětlí, že Karkulku vlk určitě nesežral. Připomeneme také vůbec prvního obyvatele Zoo Praha, vlčici Lotu. U hyen pro změnu zjistíte, že všechno není takové, jak se zdá.

Během procházky po zoologické zahradě bude možné seznámit se i s dalšími psovitými šelmami, jako jsou miniaturní fenci, psi ušatí s největším počtem zubů mezi šelmami nebo vlci hřivnatí, kteří si často pochutnají třeba na banánech.

Program:

11.00 – Ukázka výcviku asistenčních psů Nadačního fondu Mathilda (Vzdělávací centum)

13.00 – Křtiny psů pralesních (Expozice malých amerických šelem)

14.00 – Setkání u vlčice Boji (Expozice vlků eurasijských)

14.30 – Hyena není pes (Expozice hyen čabrakových)