Křest nového románu Simony Votyové CHCI TĚ MÍT VE SKŘÍNI, 31.10.2019 od 18:30, Palác knih Luxor

Křest nového románu Simony Votyové CHCI TĚ MÍT VE SKŘÍNI, 31.10.2019 od 18:30, Palác knih Luxor

Křest nového románu Simony Votyové CHCI TĚ MÍT VE SKŘÍNI, 31.10.2019 od 18:30, Palác knih Luxor

Srdečně Vás zveme na křest nového románu Simony Votyové CHCI TĚ MÍT VE SKŘÍNI.

Knihu pokřtí David Kraus.

 

Kdy: Ve čtvrtek 31.října 2019 od 18:30

Kde: Palác knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1


Co všechno se dá v manželství odpustit, tolerovat, kam až zajít? Viola miluje Viliama a Viliam miluje Violu. Jenže Viliam už přítelkyni má a Viola zase malého syna. Ale pak se ti dva stejně vezmou. Najednou se zdá, že je všechno jinak, než si představovali. Zvlášť poté, co se jim narodí autistická dcera. Tíhu rodinného života každý řeší po svém. Viliam stoupá po kariérním žebříčku a utápí se v alkoholu. Viola maluje a možná miluje někoho jiného… Román české autorky o soužití dvou lidí, který upoutá také tím, že je psán z pohledu ženy i muže. … pár otázek pro Simonu Votyovou:

Odkud jste čerpala inspiraci pro svůj druhý román?
Inspiruji se vždycky v osobním životě. Jednou mi kamarádka řekla, že jsem zažila snad všechno. Není daleko od pravdy. A to, co neznám ze svého života, tak mám odpozorováno od známých. Jsem velký pozorovatel a posluchač příběhů. Často se mi svěřují lidé, které sotva znám. Díky tomu jsem pochopila, že úhel pohledu na jednu věc se často liší a hodně to je vidět právě v manželství. Vypadá to, že manželé žijí jeden společný život, ale dost často ho vnímají úplně jinak. A tohle téma jsem se pokusila v románu uchopit.

Souvisí jakkoliv s vašim prvním románem Provařená?
V obou románech píšu o závislostech. V Provařené to jsou drogy, v knize Chci tě mít ve skříni hraje jednu z rolí alkohol. Dost často se člověk motá v začarovaném kruhu, podvědomě si vyhledává stejné partnery nebo se mu dějí stále tytéž věci. V mém životě se neustále objevují lidé, kteří se potýkají s nějakou závislostí. Začalo to bratrem narkomanem, pokračovalo to bývalým manželem gamblerem a následně partnerem, který se rád napije. Byť mi připravili plno bezesných nocí, tak musím přiznat, že mě obohatili i o spoustu zkušeností. Díky nim vím, že nic není jenom černobílé, a že v hlavách lidí se odvíjejí další životy, které navenek jen tak nikdo nevidí. Kromě toho mě z míry už jen tak nic nevyvede.

Podle Provařené se právě natáčí celovečerní film v hlavní roli s Davidem Krausem a Bárou Seidlovou. Proč právě oni a kdy bude film uveden?
Ohledně natočení filmu na motivy mého románu mě oslovil režisér Ivo Macharáček. Dohodli jsme se, že se na filmu budu podílet spolu se scénáristkou Ivanou Dragoun. Všichni tři jsme tedy přemýšleli o obsazení a David Kraus byl naše první volba. Pohledných čtyřicátníků s vizáží rockera mezi našimi herci moc nenajdete. U Davida byl navíc bonus, že je i muzikant. Scénář se mu líbil a zasadil do něj i několik svých nápadů a postřehů. Spolupráci s ním si nemůžeme vynachválit. Nad rolí Sylvie jsme dumali trochu déle. Chtěli jsme někoho, kdo není vidět v každém filmu, ale má pro diváky jisté kouzlo. Když jsme se sešli s Bárou Seidlovou, okamžitě to mezi námi zajiskřilo a všem bylo jasné, že je to přesně herečka, kterou potřebujeme. Ráda bych ještě zmínila herečku Kateřinu Bláhovou, kterou jsme vybrali na castingu do role narkomanky Kamily, Ljubu Krbovou, jakožto babičku a Toma Seana, který hraje Lukáše.

Všichni herci jsou naprosto skvělí lidé, zapálení do celého projektu a to je nejdůležitější. Film se bude natáčet celý příští rok a jeho uvedení se plánuje na rok 2021. David Kraus, Bára Seidlová, Ljuba Krbová a Simona Votyová během natáčení Provařené