Křest nového CD operní divy Dagmar Peckové a hudebního skladatele Darka Krála

Křest nového CD operní divy Dagmar Peckové a hudebního skladatele Darka Krála

Křest nového CD operní divy Dagmar Peckové a hudebního skladatele Darka Krála

Renomovaný skladatel scénické hudby Darek Král propojil svět elektronické hudby s mezzopranistkou Dagmar Peckovou, aby vzniklo konceptuální album "The Magical Gallery". 

Dovoluji si Vás pozvat na křest tohoto nového CD, který se uskuteční v úterý 5.11.2019 od 15:00 hodin v exkluzivním prostoru audio showroomu VOIX na adrese Dušní 3, Praha 1. V rámci slavnostního setkání bude Dagmar Peckové také předána Zlatá deska Supraphonu za album Nativitas.RENOMOVANÝ SKLADATEL SCÉNICKÉ HUDBY DAREK KRÁL PROPOJIL SVĚT ELEKTRONICKÉ HUDBY S MEZZOSOPRÁNEM DAGMAR PECKOVÉ! VZNIKLO KONCEPTUÁLNÍ ALBUM: THE MAGICAL GALLERY

Nápad na album The Magical Gallery, obsahující skladby inspirované mistrovskými díly světového malířství, nosil skladatel a producent Darek Král v hlavě spoustu let. Postrádal však to hlavní – jedinečný hlas, který by dokázal v nahrávce vykreslit potřebné emoce. I přes zdánlivou protichůdnost mu přišla nejvhodnější kombinace operního hlasu a elektronické hudby. Dagmar Pecková byla celému projektu velmi nakloněná: „S Darkem Králem jsme se poznali v roce 2015 při spolupráci na árii pro divadelní inscenaci v Klicperově divadle v Hradci Králové. Nedlouho poté také vznikl nápad na vytvoření netradičního konceptuálního alba. Lákalo mě, že budu mít v repertoáru skladby napsané výhradně pro mne, kdy jako jejich první interpretka jim budu moci vtisknout prvotní a neodvozenou tvář.“ K projektu byly přizvány i další osobnosti ze světa klasické hudby: harfistka Jana Boušková, violoncellistka Zuzana Dostálová, Epoque Quartet a tenor Richard Samek.

Ve výběru obrazů se autor zaměřil na přelom 19. a 20. století a inspiroval se díly deseti malířů, v jejichž tvorbě je patrná nejen fascinace malbou samotnou, ale zároveň je zřetelný i sociální aspekt, který je ovlivňoval. „Společným jmenovatelem vybraných výtvarných děl je pocit osamění, smutku, bolestného osudu, který tito malíři velmi citlivě vnímali. Proto často zobrazovali ženy na okraji společnosti, ženy s pohnutým osudem, a to vše v mistrovské podobě,“ komentoval témata alba Darek Král, který dále ještě upřesnil: „Album přináší skladby, ve kterých se nad moderními groovy a elektronickými nástroji vznáší operní hlas Dagmar Peckové, a dalším klíčem k celému konceptu se stal i nápad zpívat jednotlivé skladby v rodném jazyce daného malíře. Tak se na albu objevily skladby inspirované obrazy mistrů, jako jsou Degas, Toulouse-Lautrec, Monet, Manet, Modigliani, Klimt, Schiele, předlohami se stala také plátna Vincenta Van Gogha a Johna Singer Sargenta. O texty skladeb ve francouzštině, v italštině, němčině a v češtině se postarali Luciano Lagazzi, Guillaume Basset, Kate Hamsíková, Radka Stahr.“

Album The Magical Gallery, které se nahrávalo v prestižních studiích All Senses Production a SONO za zvukové režie Štěpána Škocha, vyšlo na CD i ve všech digitálních formátech v pátek 25. října 2019.