Křest knihy Továrna na debilno 2, 29. 11. od 17h, Grand Café Orient

Křest knihy Továrna na debilno 2, 29. 11. od 17h, Grand Café Orient

Křest knihy Továrna na debilno 2, 29. 11. od 17h, Grand Café Orient

Továrna na debilno 2 – Vzpoura pražské kavárny
Představte si, že Miloš Zeman zemřel…
 „Kola staré lafety tažené mulou klapala po dlažebních kostkách. Nad hlavami zkroušených smutečních hostů, kteří pokorně kráčeli za povozem, se nesl zvuk zvonů a občasné zalykání Jiřího Ovčáčka. „Byl tak mladý. Tak mladý! Proč? Proč?“ halekal a celý se třásl…"
Takto začíná skandálně nekorektní politická satira od autora Deníčků moderního fotra Dominika Landsmana a mistra koláží Tomáše Břínka (TMBK), která navazuje na stejnojmenný loňský úspěšný titul a pohrává si s myšlenkou, co by se stalo, kdyby nás náhle a nečekaně opustila současná hlava státu. Co by se asi stalo…? Plakal by Jiří Ovčáček tisíc dní a nocí a poté se znovu provdal…? Jmenoval by se Andrej Babiš císařem…? Zastavil by Tomio Okamura konečně ten svůj islám…? Využil by Vojtěch Filip situace a zaslal do Moskvy zvací dopis…? A co na to Pražská kavárna…? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v této brutálně ostré politické grotesce.

„Jelikož nám čtenáři prvního dílu často vyčítali, že ten příběh, který jsme do něho našroubovali, nikoho nebavil a že to chtělo spíš více článků z Vládních listů a Nic než pravdy, rozhodli jsme se, že tentokrát dáme do knížky jenom příběh. Žádné články z novin zde nebudou. Je to tak. Stejně jako na vás serou politici, sereme na vás a vaše články z novin i my. Je to takový politický simulátor. To abyste si zvykali a příště si nevyskakovali. Nuže, přejeme vám příjemnou zábavu, a ať se vám náš příběh líbí," říkají autoři.
A následuje ještě důležitá faktická poznámka: „Během psaní této knížky nezemřel ani jeden Miloš Zeman. Pokud zemřel v době po vydání této knížky, za to my nemůžeme. To se tak nějak dalo čekat."
Dominik Landsman (*1985) vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně obor Finance podniku, následně pracoval jako realitní makléř.
V době, kdy dostal v zaměstnání výpověď, rozhodl se zůstat místo manželky na mateřské dovolené a následně se stal autorem populárních Deníčků moderního fotra, které ho proslavily nejprve na blogu a poté i knižně.
Tomáš Břínek (*1982) je známý především jako designér a kolážista, který má veleúspěšnou stránku TMBK, ale věnuje se i „normální" grafice, fotografování a hudbě. Je považovaný za jednoho z nejvlivnějších lidí na sociálních sítích - na Facebooku ho každý den sleduje bezmála 90 000 followerů a na Instagramu přes 133 tisíc uživatelů.
Dominik Landsman, TMBK: Továrna na debilno 2, vychází 23. 11. 2018 v nakladatelství Listen, 232 stran, doporučená cena 349 Kč.