Krejzovi a Modrý kód pomáhají

Krejzovi a Modrý kód pomáhají

Krejzovi a Modrý kód pomáhají

Na charitu sehnali přes 80 000 a přispěli i vlastním tělem

Krásná a dobročinná akce proběhla v Mělníku, kde se spojily dva seriály televize Prima – Krejzovi a Modrý kód. Herci svou účastí pomohli vybrat peníze pro České ILCO z.s., organizaci sdružující a podporující stomiky. 

Patronkou akce se stala herečka ze seriálu Krejzovi Vanda Hybnerová, která ví, co tato nemoc obnáší. „Jsem tady, protože můj táta, Boris Hybner, byl stomik a snažil se zvládnout tuto nemoc, ze které má mnoho lidí obavu a spousta lidí se kvůli ní pokusila spáchat sebevraždu. Nedokázali si představit, že jim zašijí díru v zadku a budou chodit s pytlíkem na břiše. Táta se rozhodl se stomiky spolupracovat a objížděl skupiny a přesvědčoval je, že jedině humor a nadhled jim pomůže zlepšit život.“ Herečka tak naverbovala své kolegy, kteří šli pro charitu hrát třeba i fotbal.

Tím, kdo zahájil slavnostní výkop, byl herec Jan Šťastný. „Vzhledem k tomu, že moc často fotbal nehraju, tak nemůžu popadnout dech, a to jsem jen vykopával, ale snažím se, ty akce mají velký smysl, a tak když mám čas, je i mou povinností nějak přispět.“ A to se podařilo, kdo nehrál, chodil s kasičkou a vybíral příspěvky nebo prodával lístky do tomboly, ve které byly osobní věci herců, rekvizity a kostýmy ze seriálů. Návštěvníci tak mohli narazit na Kristýnu Frejovou, Kristýnu Kociánovou, Kateřinu Kairu Hrachovcovou, Jana Urbana, Dominiku Býmovou nebo Markétu Plánkovou. „Prodávám lístky do tomboly na dobrou věc, na podporu stomiků. Jsou tam kostýmy z Krejzových, naše osobní věci a lidé za lístky dostali krásné ceny. Jo a taky tady zdobím,“ smála se Markéta.

Fotbalový nadšenec Leoš Noha při charitativním zápase nemohl chybět. A mimochodem, seriálový Simon oslavil přímo na pódiu své jednapadesáté narozeniny a za zpěvu svých kolegů rozkrojil dort se svou podobiznou. „Vrátil jsem se v jednu ráno ze zájezdu, takže to byla celá oslava. Tady jsem hlavně proto, že tahle práce má smysl a má smysl pomáhat i sportem.“

Z pódia kolegy podporovala i seriálová Mery, Sabina Laurinová, která zazpívala hity z muzikálů. Svůj první koncert s kapelou si tu odbyla i Ivana Korolová coby Danka Krejzová. „Hrála jsem se svým mužem a jeho bráchou, je to nový model, nejsme klasická kapela jako kytara, basa, bicí, klávesy, ale takový elektro-popový trio.“

Všichni herci nakonec předali Českému ILCU šek v hodnotě přes 80 tisíc korun.