Kramár, Kořen a psi. Zázraky přírody podpoří výcvik asistenčních psů

Kramár, Kořen a psi. Zázraky přírody podpoří výcvik asistenčních psů

Kramár, Kořen a psi. Zázraky přírody podpoří výcvik asistenčních psů

Kramár, Kořen a psi. Zázraky přírody podpoří výcvik asistenčních psů

Pořad Zázraky přírody se na jeden večer propojí s neziskovou organizací Pestrá společnost, která výcvikem asistenčních psů pomáhá lidem se zdravotním postižením. Premiérové vydání Zázraků přírody s mottem „nikdo si nezaslouží život pod psa“ uvede ČT1 v sobotu 23. dubna ve 20.00 hodin.

 

„Již podruhé se Česká televize vrací k podpoře charitativního projektu prostřednictvím pořadu Zázraky přírody. Po loňské spolupráci s občanským sdružením Liga proti rakovině, kdy se díky Zázrakům vybralo půl milionu korun, se letos spojí s neziskovou organizací Pestrá společnost,“ říká dramaturgyně pořadu Eliška Faeklová a dodává: „Diváci tak budou mít šanci nadaci podpořit, ale nepřijdou samozřejmě ani o zábavu. Moderátoři Vladimír Kořen a Maroš Kramár si sami vyzkoušeli, co všechno psi umí, a jak obrovským přínosem pro hendikepované lidi jsou.“

Jana Paulová, Igor Bareš, Pavel Nečas a David Suchařípa 

„Je pro mě radostí a ctí se účastnit takového projektu. Pestrá společnost prostřednictvím čtyřnohých přátel pomáhá přesně tam, kde je potřeba. Nikdo si asi nedokáže představit, že pes funguje pro lidi s postižením jako čtyřiadvacetihodinová podpora a že vztah mezi člověkem a psem vede k něčemu, co by se dalo nazvat opravdovým zázrakem přírody,“ popisuje moderátor pořadu Vladimír Kořen.

Každý, kdo v průběhu vysílání odešle dárcovskou SMS, jejíž číslo bude uvedeno na obrazovce, pomůže člověku se zrakovým, sluchovým, tělesným či kombinovaným postižením získat speciálně vycvičeného asistenčního psa. „I dnes se setkáváme s tím, že lidé s postižením nevědí, kam se obrátit nebo je zatím nenapadlo, že právě jim by psí pomocník mohl pomoci. V případě dětí je navíc pokrok s asistenčním psem velmi rychlý, a proto je dobré, když se rodiče dozvědí o této možnosti, co nejdříve. Zázraky přírody jsou tak pro nás příležitostí, jak dát široké veřejnosti vědět o práci asistenčních psů,“ přibližuje Martina Evjáková z Pestré společnosti.

Zázraky přírody 

Kromě podpory lidí s hendikepem budou moci diváci nahlédnout například do ptačího světa či obdivovat fyzikální pokusy a umění fakírů. Ve speciálním vydání pořadu vystoupí herci Jana Paulová, Igor Bareš, Pavel Nečas a David Suchařípa.