Koupí dárku z limitované edice Kapky naděje pomůžete nemocným dětem

Koupí dárku z limitované edice Kapky naděje pomůžete nemocným dětem

Koupí dárku z limitované edice Kapky naděje pomůžete nemocným dětem

Triko Kapky naděje pomáhá dětem. Pomoci můžete i vy!

Vánoce jsou časem klidu a oddechu, setkávání s rodinou a přáteli, ale také pomoci potřebným. Právě proto připravila nadace Kapka naděje speciální dárek, kterým na Vánoce uděláte radost svým blízkým a zároveň i dobrý skutek. Je jím speciální módní triko s potiskem mandaly, jehož koupí pomůžete nemocným dětem. Výtěžek z prodeje triček totiž pomůže dětskému oddělení Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Triko se speciálním potiskem bylo vyrobeno v limitované edici.

Uvedená klinika je jediným super specializovaným pracovištěm se statutem popáleninového centra v Čechách a zajišťuje komplexní péči o dětské pacienty se všemi typy popáleninového traumatu pro spádovou oblast celých Čech. V průměru je na klinice ročně ošetřeno přes 700 dětí a přes 300 z nich vyžaduje hospitalizaci. „Předvánoční čas je období, ve kterém je potřeba myslet nejenom na sebe a naše blízké, ale také na ty, kteří se nacházejí v těžkých životních situacích a naši pomoc potřebují. I sebemenší finanční částka či podpora je velmi důležitá. Triko s mandalou je způsob, jak svým blízkým udělat radost, a zároveň pomoci nemocným dětem,“ říká Vendula Pizingerová, prezidentka nadačního fondu.

 

I triko může mít svůj příběh

Téměř každý malý pacient si z popáleninového traumatu odnáší jizvy na celý život. Nadace Kapka naděje se proto rozhodla oslovit jeden z nejznámějších a nejžádanějších tetovacích salónů Inkoust.me TAKE AWAY, v jehož čele působí uznávaný český tatér Lukáš Poláček. Stejně jako s jizvami, i s tetováním žije člověk totiž po celý život. Studio navrhlo design trička s krásnou a módní mandalou s vyobrazením ohně, ale také drobnými detaily v podobě kapek symbolizující nadační fond a jeho pomoc. Na vzniku trička se dále podílely bloggerky z uskupení Elite Bloggers, které vyjádřily velkou touhu dětem pomoci. Velký důraz byl kladen na kvalitu materiálu, ale také samotného potisku. Trička se šila v chráněné dílně ve Zlíně.

Tričko v hodnotě 550 Kč je možné zakoupit prostřednictvím dárcovského portálu všech Dobráků od kosti na adrese: kapkanadeje.cz/dobraci.

Dobrákem od kosti se může stát každý

Triko v limitované edici je součástí kampaně „Dobrák od kosti“, kterou nadace Kapka naděje zahájila letos na podzim. V rámci kampaně se může dobrákem od kosti stát každý, ať koupí trička s mandalou nebo věnováním finančního obnosu na internetových stránkách kapkanadeje.cz/dobraci. Odměnou mu bude hřejivý pocit z pomoci těm, kteří ji potřebují.

 

„Dobrák od kosti“ je hravá kombinace ustáleného českého sousloví a toho, proč Kapka naděje vznikla – pro pomoc dětem s leukémií, kde často jedinou možností je transplantace kostní dřeně. Za 16 let se pomoc Kapky naděje rozrostla i mimo hematoonkologická oddělení do více než 40 nemocnicích po celé České republice – právě například na oddělení popálenin vinohradské nemocnice.