Koberečky do pračky

Koberečky do pračky

Koberečky do pračky

Prací koberečky, skvělý tip do dětského pokoje

Koberečky v dětských pokojích mají být nejen měkké a zábavné, ale také prací! Jedině tak je budou milovat s dětmi i jejich matky, statečné bojovnice s prachem, fleky a hluboko zašlapanými drobky…. Na této praktické myšlence založila španělská firma Lorena Canals celou svoji existenci a začala navrhovat a vyrábět kusové koberce tak, aby se daly snadno vyprat v pračce. Nová kolekce roztomilých bavlněných koberečků s puntíky, hvězdami, písmenky, obláčky, proužky a dalšími obrázky z dětského světa teď dorazila i k nám: v Klimentské ulici v Praze je jako jediné u nás nabízí studio Viabel specializované na zařizování dětských pokojíčků od miminek až po teenagery. Kolekci doplňují i barevně sladěné polštářky, přehozy a další prací textil. Ceny koberců jsou od 5.400 Kč za kus.

 

Měkoučké koberce s plastickými, ručně vetkávanými vzory jsou v mnoha různých tvarech a velikostech. Kromě nejžádanějších bavlněných variant jsou k mání i koberce z praktického akrylu, vlny, velmi luxusní je i kombinace vlny a hedvábí. „Pokud jde o design, populární jsou třeba koberce ve tvaru sušenky, medvídka, domečku nebo britské vlajky, velmi pěkně vypadají také kousky ve vyloženě svěžích jarních barvách,“ říká Šárka Richtrová ze studia Viabel.

 

Studio se už přes deset let jako jediné u nás specializuje na navrhování a zařizování pokojíčků a heren pro děti. Koberečky si tu lze nejen ohmatat a vytáhnout na denní světlo, ale rovnou je vyzkoušet i k barevnému dětskému nábytku, který je tu rovněž v nabídce. Při vybírání z mnoha variant „kouzelných koberečků“ nás může těšit i to, se při jejich výrobě dodržují ekologická pravidla i férové pracovní podmínky a že koupí každého kusu podpoříte přístup ke vzdělání indických dětí.

Více na www.viabel.cz