Knižní novinka ve kterém se mísí Anna Karenina s Padesáti odstíny šedi a Paní Bovaryovou

Knižní novinka ve kterém se mísí Anna Karenina s Padesáti odstíny šedi a Paní Bovaryovou

Knižní novinka ve kterém se mísí Anna Karenina s Padesáti odstíny šedi a Paní Bovaryovou

Knižní novinka: Hausfrau

Debut Jill Alexander Essbaum, ve kterém se mísí Anna Karenina s Padesáti odstíny šedi a Paní Bovaryovou

Hausfrau, psychologický román americké básnířky Jill Alexander Essbaum se stal jednou z literárních senzací loňského roku, když o jeho vydání jen ve Velké Británii usilovalo 19 nakladatelství. Autorka v něm ze střípků vyprávění, vzpomínek a rozhovorů s psycholožkou bravurně skládá portrét moderní zoufalé manželky. Neustále se stupňující tísnivé napětí je všudypřítomné… Hausfrau v edici Světový bestseller vydává Ikar.

 

Nic by nebylo tak vzdálené od pravdy jako tvrzení, že se má atraktivní Američanka Anna dobře. Neděje se jí nic strašlivého, přesto však nenachází v životě nic, z čeho by se mohla radovat. Žije v Curychu, jejím manželem je švýcarský bankéř, jemuž vychovává tři děti. Čas tráví na hodinách němčiny pro cizince, péčí o domácnost – a se svými milenci. Ti pro ni pouze představují způsob, jak utéct od všední reality a dokázat si vlastní hodnotu. Přátel moc nemá, ty blízké už vůbec ne a ani se nijak zvlášť nesnaží si je najít. Den za dnem Anna pomalu přežívá v jakési podivné prázdnotě nešťastného osamění, zatímco nad hlavou se jí pomalu stahují mračna. Když je smrtelně zraněn její syn, nenapadne ji, že tohle je jen začátek tragédie…

Jill Alexander Essbaum (1971) je autorkou několika básnických sbírek, vyučuje poezii na Kalifornské univerzitě v Riverside. Její básně byly dvakrát zařazeny do sborníku The Best American Erotic Poems: From 1800 to the Present. Získala cenu Bakeless Poetry a dvakrát obdržela literární stipendium od nadace National Endowment for the Arts.

Jill Alexander Essbaum: Hausfrau
Vydává Ikar, 256 stran, doporučená cena 299 Kč