Knižní novinka, trailer z pražského metra: Podsvětí

Knižní novinka, trailer z pražského metra: Podsvětí

Knižní novinka, trailer z pražského metra: Podsvětí

Mladý autor Michal Šefara vydává thriller z pražského metra

V pražském metru se děje něco zvláštního. Výpadky světel, podivné oltáře v tunelech, ozvěny a stihomamy jsou však jen předzvěstí blížící se apokalypsy. Vedoucí techniků, starší muž přezdívaný Haďák, mladá úspěšná farmaceutička Nina, osudově přitahovaná metrem, a člen pořádkové policie pracující v metru nazývaný Kerber spolu na první pohled nemají nic společného. Jejich vazby jsou však daleko hlubší a osud nasměroval jejich kroky do vražedné temnoty tunelů – za tajemnými Stíny i jejich nohsledy, kteří se nezastaví před ničím.


Mysteriózní thriller Michala Šefary přináší zcela nový, neotřelý pohled na pražské metro, a po jeho přečtení už vám žádná ze stanic ani cesta tunely nebudou připadat stejně fádní jako předtím.

„Při sbírání podkladů pro román Podsvětí jsem využil legální i nelegální cesty. Z legální můžu všem doporučit zážitkové jízdy metrem, které pořádá dopravní podnik. Člověk se přihlásí a může projet určitou linku metra v historické soupravě. Taky se podívá do depa, kam mají přístup jen zaměstnanci. V té nelegální mi pomohli moji známí dostat se do tunelů. Jednou jsem v metru musel přespat u vzduchotechniky, třikrát mě málem srazil vlak. Podíval jsem se do technických prostor, díky čemuž jsem zjistil, že metro je dvojnásobné oproti prostorám, které vidí běžný cestující,“ říká Michal Šefara, jemuž zabralo psaní knihy osm měsíců. „Psaní mě hodně chytlo a jen co jsem začal, tak jsem jel a soustředil se na to. Během té doby jsem zhubnul pět kilogramů,“ prozrazuje mladý autor.

Michal Šefara (1991): Psaní se podle svých slov věnuje od doby, co poprvé dostal do ruky knížku a následně ho políbily múzy. Zajímá se o historii, film, hudbu a je permanentním pozorovatelem lidského života. Píše zejména historické příběhy a nová sociální dramata. V roce 2012 debutoval válečným románem Banda lvů o československých legionářích ve Francii, poté vydal také parodickou žákovskou satiru Profíci.

Michal Šefara: Podsvětí. Vydává Knižní klub, počet stran 352, cena 299 Kč.