Knižní novinka pro děti Fíla, Žofie a smaragdová deska

Knižní novinka pro děti Fíla, Žofie a smaragdová deska

Knižní novinka pro děti Fíla, Žofie a smaragdová deska

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka pro děti Fíla, Žofie a smaragdová deska od spisovatele Petra Stančíka. Autor knihy zavádí děti do tajemné říše Alchymie, kde ožívají zapomenuté legendy.

Každá z kapitol pohádky je doplněná hravým kvízem, díky čemuž mohou děti příběh dále rozvíjet. Knihu ilustrovala Lucie Dvořáková.Anotace

Sourozenci Fíla a Žofie mají problém: jejich maminka je smutná, protože ztratila zlatý prstýnek. Dvojčata to nechtějí nechat jen tak, snaží se mamince obstarat prstýnek nový, má to ale háček – na koupi prstýnku dětem nestačí ani všechny jejich úspory v prasátku. Sourozenci se ale nevzdávají, seznámí se se záhadným hadem Uroborcem, který jim navrhne, že jim ukáže, jak se zlato vyrábí. Fíla a Žofka se s Uroborcem vydají na dobrodružnou cestu do říše Alchymie, během níž navštíví pravou alchymickou svatbu, společně si přečtou tajemství smaragdové desky, poznají (Rudého) krále a (Bílou) královnu, ze kterých ve spojení s žárem lásky vzejde dokonalost, projdou velkým dílem a nakonec doputují až na hrad Mudrckámen, kde… ale nebudeme prozrazovat konec.

Cena 299 Kč I Pro děti od 8 let I 128 stran I

Více o autorovi

Petr Stančík je básník, prozaik, esejista a dramatik. Studoval na PedF UK a na DAMU, pracoval jako učitel, televizní režisér, textař a konzultant. Sestavil antologii české poezie Ryby katedrál (2001). Detektivní groteska Mlýn na mumie (2014), odehrávající se v české metropoli za prusko-rakouské války, mu vynesla ocenění Magnesia Litera 2015 za nejlepší prózu. Dětem věnoval sérii povídek o jezevci Chrujdovi (Jezevec Chrujda točí film, 2014; Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič, 2015; Jezevec Chrujda našel velkou lásečku, 2016; Jezevec Chrujda dobývá vesmír, 2017), interaktivní zeleninový thriller Mrkev ho vcucla pod zem (2013) či pohádku O díře z trychtýře (2016). Jeho poslední knížka pro děti H2O a tajná vodní mise byla oceněná Zlatou stuhou (2018).