Knižní novinka NOXI Zelené smoothie

Knižní novinka NOXI Zelené smoothie

Knižní novinka NOXI Zelené smoothie

Victoria Boutenko Zelené smoothie 7 denní DETOX

Průkopnice a uznávaná autorita v oblasti zelených koktejlů, během oblíbených léčebných pobytů proměňuje a povznáší životy mnoha lidí. V této knížce najdete informace nezbytné pro přípravu zábavného, zdraví prospěšného smoothie pro sebe a pro ty, na nichž vám záleží.

Obsahuje návody na skupinové aktivity, novinky o výživě a recepty na sedmidenní revitalizační pobyt, to vše zpestřené příběhy z dokonale připravených praktických seminářů a svědectvím jejich účastníků.
Je určená jak pro začátečníky, tak pokročilé příznivce zelených smoothies, poskytuje základní i rozšířené informace o tématech, jako jsou léčivé účinky listové zeleniny, analýza vody a životně nezbytné živiny, jež jsou nepostradatelné pro váš dobrý zdravotní stav. 

Tato kniha v sobě spojuje léčivou sílu zelených rostlin, chutné nové recepty i návod na 7-denní detox. Zelené smoothie 7-denní detox potěší zkušeného vyznavače smoothie stejně jako začátečníka. Obsahuje základní informace, ale i detailní fakta o potenciálu zelených rostlin, analýzách pitné vody a živinách potřebných pro život. Kniha je podpořena zkušenostmi lidí z Boutenkových workshopů a zahrnuje rady a informace o výživě a recepty na 7-denní detox.

 

Ukázka:

Zúčastnili jste se někdy léčebného pobytu v ústraní? Měli jste to štěstí, že jste mohli strávit několik dnů na klidném místě, kde jste jenom odpočívali a uzdravovali se? Účastníci pobytů bývají ubytováni v pohodlných pokojích, obklopeni příjemným prostředím. Komunikují pouze se skupinou stejně smýšlejících lidí. Jedí speciální stravu, účastní se seminářů a podílejí se na ozdravných procedurách. Během léčby si mohou osvojit řadu zdravých návyků – chodit brzy spát, zdravě jíst, odepřít si kávu či cigaretu a cvičit – a k tomu všemu se ještě naučí připravovat zdravé pokrmy. Naše rodina zorganizovala od roku 2000 několik léčebných pobytů a víme, že to je finančně náročné. Musíme najít vhodnou budovu s dostatečnými prostory a v čistém prostředí, zároveň však dostupnou z letiště nebo vlakového nádraží, aby si účastníci nemuseli půjčovat auto. V zařízení musí být oficiálně schválená kuchyně s prostorným chladicím boxem, která je uzpůsobená pro přípravu velkého množství pokrmů. Všechny tyto faktory navyšují cenu, takže pro mnoho osob je pobyt nedosažitelný. Jenomže pro většinu lidí je ještě méně dosažitelná změna životního stylu během všedních dnů. Výukou přirozené cesty ke zdraví se zabývám již bezmála dvacet let, takže vím, jak je obtížné začít nový způsob života bez řádné přípravy. Pokud však víte, jak na to, je možné zorganizovat si vlastní program v rámci léčebného pobytu. V této knize podrobně uvádím vše, co potřebujete vědět, aby se vám léčebný pobyt vydařil. Zvolila jsem léčbu zelenými smoothies, protože podle mých zkušeností jsou takové pobyty obzvlášť účinné. V knížce najdete rady, informace o živinách a recepty pro sedmidenní léčebný pobyt se zelenými koktejly. Kniha je určena těm, kteří se chtějí pustit do očistné kúry se zelenými smoothies, i těm, kdo by rádi zařadili více zelených nápojů do svého běžného jídelníčku.

Abys poznal sám sebe, musíš samostatně myslet.
SOKRATES

Bez schopnosti kritického myšlení se člověk těší pevnému zdraví s mnohem menší pravděpodobností. Jistě, každý jednou za čas potřebuje radu a pomoc zdravotníků, ráda bych ale zdůraznila, že jste to vy, kdo se musí vědomě podílet na nejdůležitějších rozhodnutích týkajících se vlastního zdraví, protože pocit štěstí a spokojenosti patří v životě k nejvyšším prioritám. Když si například kupujete auto, nikdy byste nenechali výběr na prodavači. Dovedu si představit, že kdyby měl prodávající možnost rozhodovat za zákazníky, všichni bychom jezdili v porsche a lamborghini a topili se v dluzích. Když se však rozhodujete pro koupi vozu, nejprve si zjistíte všechny dostupné informace o automobilech, které přicházejí v úvahu, a teprve potom si vyberete. Pokud se náhodou rozhodnete špatně, není to přes veškeré nepříjemné problémy fatální chyba, neboť zakoupené auto vždycky můžete nahradit jiným, vhodnějším vozidlem. Jiný život nebo jiné tělo si však nekoupíte. Život je jedinečný, a tudíž penězi nezaplatitelný, a zdraví je drahocenné. Vaše zdraví je jen vaše a nikoho jiného. Vy sami jste tedy za ně zodpovědní, a než dáte souhlas s tou či onou léčebnou metodou, významně vám pomohou znalosti základních principů týkajících se zdraví. Většina lidí má dnes v telefonu fotoaparát, avšak pouze fotografové, kteří rozumějí fyzikálním zákonům odrazu a optiky, dokážou vytvořit mistrovské dílo. Obdobně jestliže porozumíte základním principům přírodního léčení, můžete význačně zlepšit svůj zdravotní stav. Doporučuji vám, abyste si za domácí úkol přečetli v této a dalších knihách o hlavních zásadách jak získat zdravé a krásné tělo, abyste dokázali více dbát o své zdraví a žít déle a zdravě. Pro pochopení těchto principů je zásadní kritické myšlení. Jinak byste jen stěží pronikli do pravé podstaty takzvaných degenerativních onemocnění a léčili tudíž příznaky místo samotné nemoci. Vzali byste si například aspirin při každé bolesti hlavy, horečce či jiné obtíži. Uplatníte-li však kritické myšlení, uvědomíte si, že bolest hlavy není způsobena nedostatkem aspirinu, ale je výsledkem určitého narušení přirozených pochodů v organismu. Přesto každý pátý respondent uvedl, že v roce 2006 užíval denně aspirin1. Jestliže jasně neporozumíte funkcím lidského těla, možná vám připadá samozřejmé užívat spoustu prášků, ale zdá se vám nenormální spojovat diabetes s nedostatkem pohybu nebo vyrážku s procesem detoxikace. Pokud se však seznámíte s přirozeným přístupem ke zdraví, pochopíte, že pouze odstranění příčiny může zajistit skutečné vyléčení degenerativního onemocnění. Později v knize budeme hovořit o dvou hlavních příčinách většiny zdravotních problémů.