Knižní novinka Černá vdova spisovatelky Markéty Harasimové

Knižní novinka Černá vdova spisovatelky Markéty Harasimové

Knižní novinka Černá vdova spisovatelky Markéty Harasimové

Vážení,

dovolujeme si Vám představit naši knižní novinku, román Černá vdova spisovatelky Markéty Harasimové, který vychází 25. října 2019. Současně Vás srdečně zveme na slavnostní křest.

Ve své devatenácté knize, psychlologickém thrilleru se Harasimová věnuje tématu domácího násilí, přičemž pokukazuje na nebezpečná úskalí jeho skrývání ze strany obětí. Autorka vychází i  z osobních zkušeností a ztvárnila hrdinku na přebalu knihy.

"Zlo je silné tam, kde dobro mlčí..." Jean-Paul Sartre

Myslíte, že domácí násilí se vás netýká a týkat nebude? Omyl! Obětí se může stát kdokoli, ať už ve formě psychické nebo fyzické. A co je nejhorší? Mlčet a nechávat si všechno pro sebe...

Módní návrhářka Edita žije od smrti prvního manžela jen se svým psem a postupně začíná vnímat zrychlené tikání biologických hodin. Její osud od základu změní setkání s charismatickým Ondřejem, do kterého se bezhlavě zamiluje. Mladá žena přijímá nabídku k sňatku a věří, že konečně přijde i vysněné dítě. Čeká ji však tvrdé prozření. Z partnera se krátce po svatbě vyklube agresivní násilník, který se neštítí žádné krutosti. Edita, plná ponížení a studu přede všemi pečlivě tají domácí násilí a marně hledá cestu z bludného kruhu. Jako podnikatelka je soběstačná i úspěšná, ale v soukromí se pod vlivem systematického týrání mění v submisivní a vystrašenou bytost. V jednu chvíli sice najde sílu k odporu, ale její pokus vyklouznout zpod Ondřejovy nadvlády nevyjde tak, jak plánovala. Dochází k tragické konfrontaci a Edita svého muže zabije. Noční můra však nekončí, a teprve teď paradoxně nastává skutečný boj o život... Proč jen se někomu nesvěřila?

Pevná vazba, 350 stran, doporučená cena 299 Kč. Vychází 25. října 2019.

Více o knize na https://www.nakladatelstvi-maha.cz/p/cerna-vdova-psychologicky-thriller/

Současně srdečně zveme na křest knihy, který proběhne 31. října 2019 v 17:00 hodin v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1 (velký sál). Kmotry budou herci: Lucie Zedníčková, Jan Čenský, Karel Heřmánek a Jan Potměšil.

 ____________________________________________________________________________________

Markéta Harasimová je autorkou mnoha krimithrillerů, psychologických thrillerů a lehce eroticky laděných románů pro ženy. Nedávno vydala svou prvotinu pro děti, interaktivní knihu Z deníku kočičky Ťapičky (Bookmedia), ke které se aktuálně chystá pokračování. Píše také televizní a divadelní scénáře, vystupuje s kulturním programem pro děti i dospělé a podílí se na projektech zaměřených na podporu četby u dětí a mládeže. Literární tvorbě se Harasimová věnuje na plný úvazek a nedávno založila nakladatelství MaHa, kde vydává některá svá díla a zaměřuje se také na české, převážně začínající autory. Životopis, bibliografii a další informace najdete na webové stránce https://www.marketaharasimova.cz/ anebo www.nakladatelstvi-maha.cz