Knižní léto s Mladou Frontou

Knižní léto s Mladou Frontou

Knižní léto s Mladou Frontou

Katherine Wilsonová

Jedině Neapol

aneb Co mě naučila má italská tchyně o jídle a rodině

Zábavný průvodce italským životním stylem s příměsí romantiky a dobrého jídla!

Katherine přijede do Neapole, aby nastoupila na stáž na americkém konzulátu. Začátky v cizí zemi pro ni nejsou vůbec jednoduché, naštěstí se brzy seznámí s pohledným Salvatorem, jehož elegantní matka Raffaella, zděšená Katherininým životním stylem i kulinářskými schopnostmi, jí pomůže včlenit se do italské společnosti. Navíc ji naučí i vařit – zdravě a s důrazem na kvalitu – a zasvětí ji do tajů italských tradic a kultury.

Zatímco se Katherine pomalu a nečekaně zamilovává do Salvatora, učí se připravovat vynikající pokrmy od hustého ragù po pasta al forno se slaninou, bešamelem a čtyřmi druhy sýra a zažívá spoustu humorných příhod – omylem se nachomýtá u dabování lechtivých filmů, vaří chobotnici a bojuje s tchyní za výchovu svých dětí i svobodu při zařizování domácnosti.

V Itálii je jídlo vedle rodiny tím nejdůležitějším, proto je Katherinino vyprávění doplněno lákavými recepty. 

299 Kč | vázaná bez přebalu | 296 stran | 145 x 185 mm


Jory John, Avery Monsen

Pirátský deník

Příručka pro nadějné hrdlořezy

Stát se pirátem není taková hračka, jak by se zdálo. Obnáší to například drhnutí paluby, broušení háků, lakování dřevěných noh, chůzi po prkně a spoustu dalších věcí, které je třeba se naučit. Naštěstí je tady naše příručka, která obsahuje všechno, co by pirát-čekatel měl znát, aby se nestal potravou pro žraloky, ale hrozivým mořským vlkem! V Pirátském deníku je kromě návodů, jak správně nosit pásku přes oko nebo jak si vybrat pirátské jméno, i hromada aktivit, her, hádanek a věcí k doplňování. Vzhůru na palubu a do toho, vy smetáci!


249 Kč | pevná bez přebalu | 176 stran | 133 x 190 mm 

Jane Corryová

Manželova žena

Oko za oko, ženu za ženu.

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem.

Když se mladá advokátka Lily provdá za Eda, je pevně rozhodnutá za své manželství bojovat. Hodlá nechat tajemství minulosti za sebou. Jenže pak začne pracovat na svém prvním případu vraždy a seznámí se s Joem, odsouzeným vrahem, který ji podivně přitahuje. Kvůli kterému bude brzy ochotná riskovat takřka vše. A Lily není jediná, kdo má tajemství.

Sousedce Carle je sice teprve devět, ale už ví, že tajemství jsou mocnou zbraní. Že díky nim může získat, cokoli chce. Když se Carla po šestnácti letech objeví před Lilyiným prahem, spustí řetězec událostí, který může skončit jen jedním způsobem.

Přeložila Jana Mandelíková

349 Kč | vázaná s přebalem | 368 stran | 140 x 210 mm


Martin Dubánek, Tomáš Fic, Jan Lakosil

Nové putování po československém opevnění 1935–1989

Muzea a zajímavosti

Aktualizované vydání nepostradatelné příručky pro všechny zájemce o proslulé československé bunkry

Zcela nová podoba beznadějně vyprodaného, originálně koncipovaného průvodce, který čtenáře seznamuje s opevněním a dalšími vojenskými stavbami na území někdejšího Československa nejen z druhé poloviny 30. let minulého století, ale i z období  německé okupace a studené války.

Kromě podrobných údajů o oficiálně zpřístupněných muzeích publikace obsahuje tipy na výlety k volně dostupným objektům v turisticky atraktivních oblastech. Jednotlivé destinace jsou řazeny přehledně podle krajů, nechybí orientační mapky, informace o přístupových trasách a otevíracích dobách či tipy na další zajímavosti v okolí.

Součástí knihy je opět shrnující pojednání o historii československého opevnění od poloviny 30. let minulého století až do pádu železné opony. Bohatý obrazový doprovod tvoří kromě snímků z jednotlivých muzeí také unikátní dobové fotografie a výkresy pevnostních objektů.

Během července se navíc můžete těšit na vydání kapesního průvodce, který je nezbytnou orientační pomůckou pro všechny „fortifikační“ turisty.

Takže šťastnou cestu a mnoho příjemných betonových zážitků!
 

349 Kč | pevná bez přebalu | 312 stran | 160 x 220 mm