Knihu Lukáše Pavláska Soutěž jedlíků pokřtí Tomáš Matonoha a Lumír Tuček

Knihu Lukáše Pavláska Soutěž jedlíků pokřtí Tomáš Matonoha a Lumír Tuček

Knihu Lukáše Pavláska Soutěž jedlíků pokřtí Tomáš Matonoha a Lumír Tuček

Jménem nakladatelství Euromedia vás srdečně zveme na křest nové knihy Lukáše Pavláska Soutěž jedlíků

KDY: úterý 19. listopadu od 18 hodin

KDE: Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41, Praha 1

Knihu pokřtí Tomáš Matonoha a Lumír Tuček.

Kniha Soutěž jedlíků obsahuje osmnáct povídek z pera oblíbeného českého komika, herce a autora Lukáše Pavláska. Humorně laděné příhody zachycují absurdní, ale zároveň lidské situace ze života. Hrdinové těchto příběhů zažívají nelehké či prazvláštní chvíle, které mohou potkat obyčejné lidi v běžných situacích a prostorách, jako jsou třeba hospoda, lékařská ordinace, domov, plovárna nebo policejní stanice...

Lukáš Pavlásek (*1978) je český herec, komik, autor a textař. Vystudoval Střední knihovnickou školu. Dlouhou dobu pracoval na oddělení IT v jedné velké společnosti. Jako komik debutoval v roce 2005 v pořadu Na stojáka a od té doby patří mezi průkopníky a přední představitele české standup comedy. V roce 2008 a 2009 se podílel jako herec a scénarista na skečové show KokoTv na TV Barandov. Do širšího povědomí vstoupil v roce 2012 postavou Tydýta v reklamách na nejmenovaného mobilního operátora. V roce 2013 se umístil na třetím místě v anketě televizní popularity TÝTÝ v kategorii bavič. V roce 2015 byl jedním z finalistů zábavné taneční soutěže známých osobností Stardance.

Kromě jiného píše texty k písním, jedním textem přispěl i na poslední desku Davida Kollera. V roce 2011 vydal knihu básní pro děti s vlastními ilustracemi - Jestli počkáš trochu dýl, tak sem přijde krokodýl. Následovaly další knihy Prvotřídní blázni maj potíže s kázní (2013), Z deníku Ajťáka (2015), Ajťák vrací úder (2017), Ve tmě jako v ranci jdou tři počůránci (2016), Racek a moře (2018).

Lukáš Pavlásek: Soutěž jedlíků, vydalo nakladatelství Brána, 160 stran, 259 Kč.