Knihománie představí dvě novinky od Ladislava Špačka

Knihománie představí dvě novinky od Ladislava Špačka

Knihománie představí dvě novinky od Ladislava Špačka

KNIŽNÍ TIPY – Knihománie představí dvě novinky od Ladislava Špačka: Velkou knihu ETIKETA pro dospělé a knižní komplet o etiketě pro děti

Dědečku, vyprávěj; Dědečku, už chodím do školy a Dědečku, ještě vyprávěj. Trojice knih a audioknih o etiketě a etice pro děti od mistra etikety Ladislava Špačka vychází v novém jedinečném kompletu v rámci knižní akce Knihománie, která od 25. října do 26. listopadu 2017 představí největší knižní bestsellery letošního podzimu.

Druhou zařazenou novinkou z pera Ladislava Špačka je publikace ETIKETA – moderní etiketa v praxi. Nejobsáhlejší příručka etikety, jaká kdy u nás vyšla, obsahuje komplexní soubor pravidel etikety ze všech oblastí lidského života.

Obě knihy vydává nakladatelství Mladá fronta.

ANOTACE

Ladislav Špaček: DĚDEČKU, VYPRÁVĚJ – ETIKETA A ETIKA PRO DĚTI (KOMPLET 3 KNIHY + 3CD)


Vychází 25. 10. 2017: Mladá fronta, 304 stran, 649 Kč.

Slušné chování je to nejcennější, co mohou rodiče svým dětem dát. Vhodné pro nejmenší, předškoláky i děti školou povinné. V každé knize najdete audioknihu k poslechu – předčítá sám autor!

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj

Knížka Dědečku, vyprávěj je určena dětem od tří let, vypráví o světě etikety pohledem malého děvčátka a jejího trpělivého a laskavého dědečka. Děti se naučí základům chování ve společenských situacích, které jsou přiměřené jejich věku a zkušenostem. Dozvědí se, jak se máme chovat v rodině, na ulici, ve školce, na návštěvě, u stolu, v divadle, v restauraci i v hotelu. Vyprávění moudrého dědečka je protkáno pohádkovými příběhy, které v dětech pěstují ohleduplnost, obětavost, lásku ke světu kolem nich. Kniha jim položí základy, na nichž pak budou stavět, až budou starší a budou je potkávat nové zkušenosti. Knížka je bohatá na obrázky, proto si ji mohou děti po prvním přečtení s dospělými „číst“ i samy. Na konci knihy je sérii otázek ke každé kapitole, aby si dospělí s dětmi mohli o tématech kapitol ještě vyprávět.

Ladislav Špaček, Jana Fernandes: Dědečku, ještě vyprávěj

Malá Viktorka naslouchá pohádkám a příběhům, které ji učí základům etikety a pomáhají jí utvářet si pohled na svět kolem sebe. S dědečkem prožívá různé příhody společné dětem jejího věku a učí se, jak se zachovat v různých situacích, které život přináší. Stejně jako první díl i tuto knížku provází CD, na kterém autor namluvil celý text knihy. Děti si tak mohou při poslechu zvukového CD knížku „číst“ samy podle obrázků.

Ladislav Špaček: Dědečku, už chodím do školy

Laskavý dědeček si opět povídá se svou zvídavou vnučkou Viktorkou o světě kolem nich. Viktorka už je ovšem školačka, chodí do první třídy, a proto si přináší spoustu nových podnětů a otázek ze školního prostředí. Knížka pomůže rodičům v touze rozvíjet dobré vlastnosti jejich dětí, vštěpovat jim mravní hodnoty současného světa, pěstovat v nich silnou vůli, vytvářet správné návyky chování mezi lidmi a v různých situacích, které Viktorku potkávají. Knížka je stejně jako předchozí dva díly doplněna o CD, na kterém autor předčítá celou knihu. Děti si ji tak při poslechu mohou podle obrázků „číst” samy, ty starší si pak knihu s dědečkem budou číst společně.

Ladislav Špaček: ETIKETA – MODERNÍ ETIKETA V PRAXI


Vychází 25. 10. 2017: Mladá fronta, 400 stran, 649 Kč.

Tato kniha je nejobsáhlejší příručkou etikety, jaká kdy u nás vyšla. Obsahuje komplexní soubor pravidel etikety ze všech oblastí lidského života. Najdete v ní poučení pro všechny životní situace a budete vědět, jak být svým dětem vzorem. V ETIKETĚ se dočtete leccos z toho, co bylo zmíněno v předchozích knihách (brambory se krájejí vidličkou dnes a krájely se tak i před deseti lety a sako se zapíná na horní knoflík už od vévody z Windsoru), ale najdete v ní i mnohá pravidla, u nichž došlo oproti minulosti ke změně (třeba že kravata už není vyžadována tak často jako před dvaceti lety nebo za jakých okolností si lze obléct džíny do společnosti). ETIKETA si všímá rozdílů mezi mladou a starší generací, vysvětluje stylové rozlišení konzervativního a ležérního stylu, neodsuzuje módní vlivy a neomezuje se na drahé a značkové oblečení.

Je moderní, praktická a srozumitelná všem.