Když je příjemnější vidět, než zažít ...

Když je příjemnější vidět, než zažít ...

Když je příjemnější vidět, než zažít ...

Co si nesmíte nechat ujít ...

Máme pro vás pastvu pro oči, i když je někdy asi přivřete. Odvážili byste se vyjet po takové silnici jako Charley a Sue? A což takhle rozřezat velikány zemské fauny? Obří anatomie vás bude rozhodně fascinovat! Nejkrásnější národní parky a svátky světa vás zase pohladí po duši. Prima ZOOM rozšiřuje obzory.

 Vyvalte oči na Prima ZOOM:

 26. 10. 20.00 – Cesty hrůzy

 28. 10. 18.15 – Planeta svátků

 28. 10. 19.00 a 19.30 – Lonely Planet: Nejkrásnější národní parky

 29. 10. 21.05 – Do nitra obrů přírody

 

 

Cesty hrůzy (3 díly, v premiéře každou neděli od 20.00)

Průvodci po cestách hrůz budou dobrodruh Charley Boorman a komička Sue Perkinsová. Oba se střídají v řízení osobního automobilu s pohonem na všechna čtyři kola, aby si projeli nejrozmanitější trasy. Lidé vystavěli cesty dokonce i na některých z nejneuvěřitelnějších a nejvíce nehostinných místech na světě – od And až po Himálaj. Co nás nutí prozkoumávat a projíždět takto životu nebezpečné části naší planety? Britské celebrity si vyjedou po těch nejpozoruhodnějších dálnicích, aby si vychutnaly překrásnou okolní krajinu a vyslechly životní příběhy fascinujících osobností, které u těchto cest žijí, pracují a denně po nich jezdí. Odváží se na ledem pokrytou Dalton Highway na Aljašce, vyzkouší cesty v Nepálu a risknou krkolomné sjezdy a uzoučké zatáčky v Peru. Zatímco řidiči s chutí zjišťují, jak vypadá život v těchto lokalitách, dokument Cesty hrůzy nabízí jedinečnou příležitost poznat nový kus světa.

 

 26. 10. – Aljaška

 2. 11. – Nepál

 9. 11. – Peru

 

 Planeta svátků (3 díly, v premiéře každé úterý po 18.00)

 Stefan Gates se rozhodl poznat nejpozoruhodnější festivaly na světě, aby pronikl do tajemství rozdílných kultur světa. Svátky jsou jednou z mála příležitostí v roce k tomu, aby se sešly rodiny, komunity i celé státy k bujarému veselí. 

Ale co přesně vypovídají o lidech a jejich kulturách? Spisovatel Stefan Gates navštívil Japonsko, Indii a Mexiko, kde sledoval přípravy na nejdůležitější místní náboženské a kulturní slavnosti i hostiny a zúčastnil se událostí, jež někdy trvají i několik dní v kuse.

Během desetidenní slavnosti Onam v Indii, slavného Dne mrtvých, kterým v Mexiku uctívají duchy zemřelých, nebo famózního japonského svátku Matsuri, jehož součástí je čtyřtunový rýžový dort, Stefan Gates zjišťuje, že i v nejhorších časech zvyky a tradice přežívají díky svátkům a lidem, kteří je slaví. Čeká vás opravdu barevná a slavnostní podívaná.

 

 

 28. 10. – Indie

 4. 11. – Japonsko

 11. 11. – Mexiko

 Lonely Planet: Nejkrásnější národní parky (10 dílů, v premiéře každé úterý od 19.00 – dva díly za sebou)

Vydejte se s námi za krásnou, divokou a rozmanitou přírodou. Představíme vám ty nejlepší a nejzajímavější národní parky světa. Začneme neuvěřitelnými výhledy, kde ve výčtu nemohou chybět takové skvosty, jako Velký kaňon, Yellowstone, národní park Glacier či Yosemitský národní park. Ale rozhodně byste si neměli nechat ujít ani některé méně známé, ale stejně úchvatné, např. Havajský národní park, Lake Clark, Kins Canyon a další.

 28. 10. – Neuvěřitelné výhledy

  – Neznámé parky

 4. 11. – Hříčky přírody

  – V hlavní roli zvířata

 11. 11. – Nejžhavější parky

 – Zasněžené parky

 18. 11. – Odlehlé parky

 – Parky pro milovníky vody

 25. 11. – Westernové parky

  – Slunce a vodopády

 

Do nitra obrů přírody (4 díly, v premiéře každou středu po 21.00)

Cenami ověnčený dokumentární seriál se dostává pod srst a kůži největších zvířat na světě a odhaluje jejich skrytá tajemství. Tým vědců pečlivě zkoumá jejich anatomii a zjišťuje, jak jejich majitelé skutečně žijí. Obří anatomie těch největších tvorů na naší planetě bude bavit opravdu každého!

29. 10. – Slon

5. 11. – Krokodýl

12. 11. – Žirafa

19. 11. – Velryba