Karlovarský pop-up klub Aeroport se letos objeví na novém místě

Karlovarský pop-up klub Aeroport se letos objeví na novém místě

Karlovarský pop-up klub Aeroport se letos objeví na novém místě

V bývalém kině Praha. A otevře i svou backstage.

Organizátoři našli nové místo pro karlovarský festivalový klub Aeroport. Ten bude letos po celou dobu konání filmového festivalu umístěn v samém centru města, a to v bývalém kině Praha, které bylo v osmdesátých letech minulého století přestavěno na sklad Becherovky.

„Podařilo se nám získat výjimečné a rozsáhlé podzemní prostory bývalého kina Praha, ve kterých se za posledních dvacet let neudálo snad vůbec nic. Kapacita klubu bude kolem čtyř stovek osob a vzhledem k jeho dispozicím a umístění se obyvatelé přilehlých ulic nemusí obávat žádného hluku,“ říká organizátorka Aeroportu Marie Neumannová a dodává: „Kino Praha skončilo na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Poté bylo přestavěno na sklad Becherovky, který zde vydržel až do devadesátých let. Letos tak Aeroport návštěvníkům umožní navštívit několik dekád nedostupné prostory.“

Lidé klub v Karlových Varech najdou na adrese Dr. Davida Bechera 24. Prostor bude otevřen každou festivalovou noc, a to od desáté večerní. V jeho programu se objeví jak to nejlepší z domácí tuzemské klubové scény, tak zahraniční interpreti jako Imre Kiss (HU), Deadbeat (CAN) nebo Peter Kirn (US). Jednotlivé večery proběhnou v hudební dramaturgii pražského klubu Ankali, Festivalu Spectaculare, XYZ Project a dalších.

„Koncept letošního ročníku vychází z naší více než desetileté zkušenosti, kdy se nám neustále potvrzuje, že většina klubových návštěvníků má během večera jediný cíl, a to dostat se za jakoukoliv cenu do backstage. Tedy do prostor určených jako zázemí pro produkci a účinkující. Rozhodli jsme se proto, že jim vyjdeme vstříc a backstage přesuneme přímo mezi ně. Návštěvníci tak budou náš tým moci sledovat jak během pracovního vypětí, tak během ojedinělých chvil relaxace,“ shrnuje Neumannová.

Festivalový pop-up klub Aeroport letos oslaví v Karlových Varech už jedenáctý rok své existence. V předchozích letech jej bylo možné navštívit na Goethově vyhlídce, ve stáčírně minerálních vod nebo také v budově bývalé spořitelny na Divadelním náměstí. Vstup do klubu je pro všechny vlastníky Festival Passu zdarma, pro ostatní za 50 Kč. Kompletní program najdete na www.aeroport.cz

Spot vyobrazující současnou podobu bývalého kina Praha najdete na tomto odkazu: https://youtu.be/-JaFkB-ozkY