Kariéru žen neohrožuje mateřství, ale nízké sebevědomí

Kariéru žen neohrožuje mateřství, ale nízké sebevědomí

Kariéru žen neohrožuje mateřství, ale nízké sebevědomí

Kariéru žen neohrožuje mateřství, ale nízké sebevědomí

Narození dítěte je silný okamžik v životě každého rodiče. Nový přírůstek do rodiny radikálně změní život ale především mamince, která s dítětem zůstává doma na mateřské dovolené a ve valné většině případů i na dovolené rodičovské. Kvůli několikaleté ztrátě intenzivnějšího kontaktu s okolním světem se pak bojí opět naskočit do pracovního procesu. Všechno se dá ale vyřešit. Pomohou moci například motivační semináře a workshopy, jejichž prostřednictvím maminky zjistí, jak najít uplatnění na trhu práce.

Přechod do nového zaměstnání je zátěžovou zkouškou pro většinu lidí a u maminek to platí dvojnásob. Na vině však není pouze změna prostředí, noví lidé a nové věci, které se člověk musí učit, ale především nízké sebevědomí žen, které jdou „s kůží na trh“. Existuje spousta důvodů, proč by si žena měla vážit sama sebe, jen samotné těhotenství a porod patří mezi velmi náročné životní situace, jejichž zvládnutí si zaslouží obdiv. V současné době, kdy se zohledňují především kariérní úspěchy, však maminky potřebují větší motivaci a podporu přicházející z vnějšího okolí. Právě proto vznikla pod záštitou značky Sunar série workshopů, které mají maminkám pomoci najít ztracenou sebedůvěru.

 

„Během mateřské a rodičovské dovolené ženy nepřicházejí o své schopnosti, ba naopak, některé díky neustálé péči o dítě intenzivně prohlubují. Maminka si například umí pečlivě rozvrhnout čas, aby stihla veškeré povinnosti a aby ani jediná vzácná minuta nepřišla nazmar. A protože i přes velmi dobrý time-management nemá šanci stihnout všechno, zvládá dělat více věcí najednou. Zejména vícenásobným maminkám pak nechybí schopnost rozpoznat důležitý problém od banality a také pořádná dávka nadhledu, díky němuž se dokážou rychleji a lépe vyrovnat s případnými neúspěchy. Proto je potřeba maminky podpořit a ukázat jim, že se mohou realizovat i jinde než doma,“ vysvětluje Klára Jakubcová, Category manager značky Sunar společnosti Hero.

Pro většinu maminek je možnost seberealizace a plnění svých snů velmi důležitá. V okamžiku jakékoli výzvy či možnosti profesní seberealizace však ženy vždy řeší, především po delší době na rodičovské dovolené, otázky typu: JAK skloubím práci a rodinu? CO vlastně mohu zaměstnavateli nabídnout? Právě s tím pomáhaly maminkám vyškolené koučky, které od března do května zorganizovaly sérii workshopů v Pracovnách ŽENY s. r. o., jež byly zaměřeny na osobní a pracovní restart, sebevědomí, komunikaci a motivaci. S návratem do zaměstnání po mateřské mohou maminkám pomoci také připravované online semináře, které budou dostupné na blogu www.pracepomaterske.cz.

 

„Naším cílem je vrátit maminkám sebevědomí, pomoci zorientovat se v jejich silných stránkách a poradit jim, jak úspěšně naskočit zpět do pracovního procesu. Semináře byly pro všechny účastnice velice podnětné a odnesly si z nich spoustu nových informací. Pro maminky, které se chtějí vzdělávat i nadále, ale i pro ty, které se na naše workshopy nedostaly, chystáme na blogu www.pracepomaterske.cz také online sérii seminářů na různá témata spojené s návratem do zaměstnání,“ řekla koučka Kateřina Kaňoková / Eva Čejková Vašková.