Karel Voříšek o Česko hledá prezidenta - duelu, který předčil všechna očekávání

Karel Voříšek o Česko hledá prezidenta - duelu, který předčil všechna očekávání

Karel Voříšek o Česko hledá prezidenta - duelu, který předčil všechna očekávání

Duel, který předčil všechna očekávání – Česko hledá prezidenta

Exkluzivní duel dvou prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše „Česko hledá prezidenta“ si na Primě nenechal ujít každý čtvrtý dospělý Čech. Debatu sledovalo 2 208 000 diváků (share 47,62 %) v CS 15+, v nejsledovanějším momentu dokonce 2 589 000 diváků v CS 15+. Jednalo se o rekordní sledovanost v celé historii skupiny Prima. Moderátorem debaty byl Karel Voříšek.

„Čísla ukazují, že prezidentský duel si od svého začátku získával postupně čím dál tím více diváků. Mým úkolem nebylo být v roli soudce dvou kandidátů nebo vychovatele diváků, ale pořadem provázet, poskytovat prostor pro jejich debatu a zasahovat opravdu jen v nejnutnějším případě. Ve zpravodajství jsme diskutovali o možných způsobech moderace, rozhodli jsme se umožnit oběma pánům debatovat spolu i na přímo, což se stalo. Posoudit, jak kdo uspěl má možnost každý divák u voleb,“ řekl moderátor Karel Voříšek.

Vstupenky divákům do divadla nepřidělovala televize Prima, ale volební štáby obou kandidátů. Oba týmy kandidátů dostaly vstupenky a zajistily si také jejich distribuci a obsazení míst. Kandidáti měli možnost pozvat si do divadla své podporovatele, včetně VIP osobností, a to rovným dílem. Každý z obou kandidátů tak získal polovinu míst v hledišti, tedy 400 lístků, což odpovídá možné kapacitě divadla. Oba kandidáti tak měli stejné zastoupení a podmínky byly korektní.

Česko hledá prezidenta – zajímavosti

Ostraha: Diváci museli projít dvojí kontrolou. Jednou byla prohlídka osobních věcí, tedy batohů, tašek, kabelek. Při prohlídkách zde byly lidem zabavovány i věci jako nože, nůžky, alkohol, rajčata, květiny, obranné spreje. Druhá prohlídka byla přímo před dveřmi do sálu, kde byly instalovány bezpečnostní rámy, celkem jich bylo 6. Diváci neměli povoleno do sálu vnášet transparenty, píšťaly, nic rušivého ani ohrožujícího, stejně tak ani alkohol.

Novináři: Na místě akreditovaných téměř 40 novinářů – fotografové, redaktoři a reportéři.

Mezi nimi také zástupci světových agentur – Reuters, AFP, AP, Washington Post.

Scéna: Pódium bylo vyrobeno z lesklého černého lamina s LED světly a plexisklem.
Na scéně byl také obří LED panel o rozměrech 6 x 3,5 metru a váze 800 kilogramů.
Zákulisí: Ani jeden z týmů obou kandidátů neměl zvláštní požadavky. Každý z týmů měl k dispozici vlastní šatnu a zázemí, kde byla voda, káva a lehké občerstvení. Oba kandidáti chtěli během přímého přenosu debaty jako občerstvení pouze vodu.