Karel Hvížďala: Věta jako povolání

Karel Hvížďala: Věta jako povolání

Karel Hvížďala: Věta jako povolání

Karel Hvížďala slaví osmdesátiny souborem aktuálních fejetonů, zasvěcených esejů, úryvků z deníků a portrétů

Karel Hvížďala, jedna z nejvýraznějších osobností české žurnalistiky, letos slaví osmdesáté narozeniny. Právě při této příležitosti vychází Věta jako povolání – mimořádné souborné vydání jeho úspěšných knih Osmý den týdne / Fejetony (2015), Dobře mrtvý dědeček / Fejetony a eseje (2017), Exilový orloj / Nezapomínky (2019) a novinky Šváb nereptá / Přicházení. „Jsem poutníkem, který si celý život udržoval svobodu přijít a odejít, pamatovat si a zapomínat, abych se učil současně myslet dopředu i dozadu. Nejsem ale Easy Rider z roku 1969, ale A Tough Rider z roku 2019,“ podotkl Karel Hvížďala na svou adresu v úvodu obsáhlé knihy Věta jako povolání.

Novinář, spisovatel a dramatik Karel Hvížďala (1941, Praha) se žurnalistice věnuje celý profesní život. Začínal jako redaktor týdeníku Mladý svět, prošel například Mladou frontou Dnes nebo časopisem Týden, jeho názory a postřehy se stále objevují v novinách či na internetu. Od 80. let 20. století se Hvížďala věnuje také knižním rozhovorům, k nejznámějším patří Dálkový výslech s Václavem Havlem (1986) či Soukromá vzpoura s Pavem Landovským (1988).

Karel Hvížďala: Věta jako povolání. Vychází v nakladatelství Euromedia Group v edici Universum, 584 stran, doporučená cena 499 Kč.