Karel Gott neplánovaným pomocníkem

Karel Gott neplánovaným pomocníkem

Karel Gott neplánovaným pomocníkem

Pojďte se podívat na film a zároveň přispět na asistenčního psa pro Romanku!

Hudební film z roku 1974 režiséra Ladislava Rychmana HVĚZDA PADÁ VZHŮRU s Karlem Gottem v hlavní roli se po létech vrátí na plátna kin. Konkrétně v pražském kině Ponrepo, kde se bude promítat v sobotu 16. září 2017 od 14:00 hod. A to ve verzi, která má nejdelší stopáž, kterou bylo možné oficiálně sehnat. Vstupenky jsou k dostání v pokladně kina Ponrepo, Bartolomějská 11.

Organizátorka jednorázového promítání a dlouholetá příznivkyně Karla Gotta, Eva Šindelářová Krejčová, se prostřednictvím tohoto filmu rozhodla pomoci malé fanynce našeho nejúspěšnějšího zpěváka všech dob. Konkrétně Romance z Napajedel, kterou si vzali do pěstounské péče stateční rodiče poté, co vychovali dvě své zdravé děti. Rozhodli se pomoci dalšímu dítěti ke šťastnějšímu dětství a životu. Romance sudičky do vínku nenadělili tolik zdraví, ale o to víc se jí nyní dostává lásky. Kéž by každé dítě mělo tu svou ŠTASTNOU HVĚZDU, lásku, oporu a pocit bezpečí, kterou potřebuje každý z nás a vlastně je jedno, kolik je nám let.


„Když jsem v loňském roce zjistila na Super dnu organizace Helppes, že i Romanka by mohla dostat asistenčního pejska, hned mě napadlo, že nás, Gottových fanoušků, je dost na to, abychom jí k němu trochu dopomohli.“, říká Eva Šindelářová Krejčová. „Stát totiž výcvik asistenčních psů nehradí. Proto byl prostřednictvím organizace založen účet, na který mohl kdokoliv v průběhu roku přispět jakoukoliv částkou. Pokud má někdo zdravé dítě, ví co s ním je starostí a práce a pokud je to dítě handicapované, které téměř nekomunikuje, neumí vyjádřit své pocity slovně, je hyperaktivní, čímž ohrožuje samo sebe, je to několikanásobně těžší pro obě strany. Pejsek má za úkol být tím zklidňujícím kamarádem, který bude Romance pomáhat, ochraňovat a tím pomůže jak jí, tak i jejím rodičům. Výtěžek z promítání filmu Hvězda padá vzhůru věnujeme na získání asistenčního pejska Sofinky, který bude Romance slavnostně předán na Super dnu organizace Helppes 23. září v Praze. I když vím, že neseženu nějakou ohromnou částku, která by náklady na výcvik pejska zcela pokryla, mám dobrý pocit, že jsem se alespoň snažila pomoci a samotné mě to přinášelo radost a naplnění.“

Tak ať nám ty ŠTASTNÉ HVĚZDY PADAJÍ VZHŮRU a sudičky dávají dětem do vínku zdraví, lásku, radost, víru, pokoru, ale i odvahu, naději a pevnou vůli nic v životě nevzdávat!