Karel Gott: DVD klipů právě vychází!

Karel Gott: DVD klipů právě vychází!

Karel Gott: DVD klipů právě vychází!

Dlouho očekávané DVD klipů Karla Gotta ze začátku prvního desetiletí 21. století konečně vychází!

Již 13. června se splní sen (nejen) fanouškům Karla Gotta – vyjde DVD KAREL GOTT NOČNÍ KRÁL s podtitulem Hity prvního desetiletí 21. století. DVD bude obsahovat 26 televizních písní, 5 videoklipů a dva speciální bonusy.

Vydavatelství Supraphon již od roku 2006 pečlivě zaznamenává nejúspěšnější audiovizuální výkony Karla Gotta. Samotná DVD mapují desetiletí:  Hity 60. let – Lady Carneval, Hity 70. let – Stokrát chválím čas, Hity 80. let – Zůstanu svůj, Hity 90. let – Když muž se ženou snídá. 13. června vychází pokračování této ediční řady pod názvem Noční král - Hity prvního desetiletí 21. století a je opět dokladem jedinečnosti tohoto fenomenálního zpěváka! I toto DVD vzniklo podle námětu a v dramaturgii Jana Adama a v režii Jarka Voborného.

 

Vedle několika videoklipů na něm příznivci najdou zajímavé ukázky z televizních pořadů, úspěšné duety a live nahrávky z koncertů. Pro mnohé bude určitě překvapením videoklip k písni Für immer jung, kterou Karel Gott před šesti lety nazpíval s německým rapperem muslimského původu Bushidem, nebo duet Forever Young s Marianem Goldem ze skupiny Alphaville. Je tomu právě patnáct let, co tato německá skupina jako prvnímu zahraničnímu zpěvákovi na světě povolila nazpívat jejich největší hit, kterým je právě Forever Young, v jiné jazykové verzi než anglické. Jak s německou, tak s českou verzí měl a dosud má Karel Gott obrovský úspěch.

První dekáda tohoto století byla v případě Karla Gotta výrazně ovlivněna swingem. V roce 2002 nahrál za doprovodu Big Bandu Felixe Slováčka album Swing kolekce, kde vzdal hold jedné velké a krásné éře, která se už nikdy nebude opakovat, zpěvákovi Frankovi Sinatrovi a písním, jež jsou po léta jeho srdeční záležitostí. O rok později natočil Karel Gott v divadle ve Slaném televizní pořad s písněmi z tohoto alba Karel Gott swingující, v němž mimo jiné zazněly také Sinatrovy evergreeny.

V letech 2002–2003 absolvoval Karel Gott s Helenou Vondráčkovou dvaadvacet velkých koncertů po Čechách, Moravě a Slovensku, na které se přišlo podívat více než 124 000 diváků. Sám zpěvák zavzpomínal: „…na tomto DVD najdete naše dva duety - Tak jdem a Jen ty a já. Dále dvě má live čísla, na která jsem mimořádně hrdý: písně Lásko má a Eloise,“ říká Karel Gott.

Trochu jiná atmosféra na diváky dýchne ze záznamů písní, které vznikly v rámci Koncertu hvězd v roce 2003 na pražském Žofíně. Tuto událost zastupují dvě skladby: konkrétně neapolská kanconeta Ti voglio tanto bene a píseň Já brány už otvírám, což je mimochodem dodnes největší hit Karla Gotta v Rusku.

Kromě dalších mimořádných televizních vystoupení Karla Gotta fanoušci najdou na DVD také videoklip k písni Máš-li s kým z filmové pohádky Zdeňka Trošky Z pekla štěstí 2, ve které si zpěvák zahrál hned dvojroli: Lucifera a Pánaboha.

Je zde také vzpomínka na první řadu Česko hledá SuperStar, kde kromě vítězky Anety Langerové uchvátila i Martina Balogová. K této spolupráci Karel Gott glosuje: „…nebyl jsem sám koho Martina Balogová svým hlasem zaujala. Nadchla také Karla Svobodu. Dokonce natolik, že se náš největší hitmaker v době, kdy už se soustředil jenom na psaní muzikálů, rozhodl napsat po letech zase samotnou písničku. S Karlem Svobodou jsme cítili, že sebevědomý a výjimečný hlas Martiny Balogové a její cit pro hudbu jsou těmi největšími devizami při jejím vstupu do hudebního světa a chtěli jsme jí ho ulehčit. A tak vznikl duet Svět je prostě nekonečná pláž. Nedaleko řecké Soluně jsme k němu pak natočili i videoklip. Ani náhodou tenkrát nikoho nenapadlo, že jde o poslední píseň, kterou Karel Svoboda pro mne napsal…“

A jako speciální bonus je zde nečekané setkání Karla Gotta s velmi populární kapelou: „V roce 2007, po sedmiletém hudebním půstu, se rozhodla rocková skupina Wanastowi Vjecy oslavit dvacet let působení na scéně naší populární hudby vydáním dvojalba a DVD Best Of 20 let. Robert Kodym a PBCH, tedy Petr Břetislav Chovanec, se tehdy na mne obrátili s tím, zda bych neměl nic proti tomu, když nahrají ve své verzi Lady Carneval. Prý se jim vždycky moc líbila. Když mi pak svou verzi hitu Karla Svobody a Jiřího Štaidla pustili, byl jsem nadšený, jaká je to super jízda. Jen jsem kluky upozornil, že mi v samém závěru nahrávky chybí onen vítězný jásavý tón pro tuhle píseň tak charakteristický a nabídl jsem jim, že ho do jejich nahrávky nazpívám. K Lady Carneval v podání Wanastowek navíc vznikl skvělý a vtipný animovaný videoklip, mimochodem jeden z nejdražších v dějinách naší populární hudby,“ vzpomíná Karel Gott.

DVD KAREL GOTT NOČNÍ KRÁL -  Hity prvního desetiletí 21. století bude obsahovat 26 televizních písní, 5 videoklipů a dva speciální bonusy.

 

 

DVD KAREL GOTT  - NOČNÍ KRÁL - HITY PRVNÍHO DESETILETÍ 21. STOLETÍ

1/ Hudba se mnou vchází 2005

2/ Jestli já tě budu mít rád 2002

3/ Tak jdem (s Helenou Vondráčkovou) 2002

4/ Dál až na měsíc (live) 2003

5/ Ať láska křídly mává (s Lucií Bílou) 2009

6/ Svet bez teba 2007

7/ Pojď létat (live) 2004

8/ Toužím 2003

9/ Tebe pod kůží mám 2003

10/ Půlnoc v motelu Stop 2005

11/ Can´t Buy Me Love (s Věrou Gondolánovou) 2005

12/ Já brány už otvírám (live) 2003

13/ Konec ptačích árií 2005

14/ Stíny dvou 2005

15/ Život proudí 2008

16/ Lásko má (live) 2002

17/ Je nás jedenáct 2010

18/ Rock´n´roll Medley (live) 2006

 a/All Shook Up

 b/Such A Night

 c/Good Golly, Miss Molly

 19/ Jako James Bond 2001

 20/ Krása (s Lucií Bílou) 2008

 21/ Eloise 2003

 22/ Vltava 2003

 23/ Noční král 2005

 24/ Jen ty a já (s Helenou Vondráčkovou) - (live) 2002

 25/ Forever Young – Být stále mlád (se sólistou skupiny Alphaville Marianem Goldem) - (live) 2009

 VIDEOKLIPY   

 1/ Máš-li s kým (z filmové pohádky Z Pekla štěstí 2) 2001

 2/ Svět je prostě nekonečná pláž (s Martinou Balogovou) 2004

 3/ Zvonky 2009 (S Darou Rolins) 2010

 4/ Noční král (střihový dokument z první dekády 21. století)

 5/ Für immer jung (Bushido Feat. Karel Gott) 2008

 SPECIÁLNÍ BONUSY

 Každý má svůj sen (z muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť) 2007

 Lady Carneval (Wanastowi Vjecy Feat. Karel Gott) 2007 - 2008