Kapka Naděje nezahálí. Tentokrát pomohla nymburské nemocnici.

Kapka Naděje nezahálí. Tentokrát pomohla nymburské nemocnici.

Kapka Naděje nezahálí. Tentokrát pomohla nymburské nemocnici.

NF Kapka naděje opět pomáhá v nymburské nemocnici

 

Ve středu 22. 10. 2014 proběhlo slavnostní předání daru pro Novorozenecké oddělení Nemocnice Nymburk od Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Darovaným přístrojem je resuscitační sada Neopuff, která bude sloužit k resuscitaci novorozenců s potížemi. Přístroj je v hodnotě přibližně 75 000 Kč.

Na zakoupení resuscitační sady pro Nemocnici Nymburk se podíleli dva partneři NF Kapka naděje. Prvním z nich byl Středočeský kraj, který přispěl částkou v hodnotě 20 000 Kč. Dalším partnerem byl dlouhodobý a významný partner nadačního fondu - HyperMedia a.s. Samotný pan ředitel Petr Beneš byl při této události přítomen, spolu s ním i zakladatelka a prezidentka fondu Vendula Svobodová a ředitelka Elen Švarcová.

 

První společná spolupráce NF Kapka naděje a nymburské nemocnice sahá již do roku 2011. Například v roce 2011 darovala Kapka naděje nemocnici inkubátor v hodnotě 198 tisíc korun, v roce 2012 zase diagnostický přístroj CRP na měření zánětlivého parametru v krvi za 33 tisíc korun. Letos v lednu pak obdrželo Novorozenecké oddělení od NF Kapka naděje přístroj na měření žloutenky u novorozenců, tzv. bilirubinometr, v hodnotě 145 tisíc korun.

 

Věříme, že tato spolupráce nebyla poslední a v budoucnu společnými silami bude možné na Novorozenecké oddělení Nemocnice Nymburk opět zakoupit jeden z přístrojů, který pomůže zachránit další dětské životy.