Kapela NEBE hlásí: Rozedněno a pokřtěno !

Kapela NEBE hlásí: Rozedněno a pokřtěno !

Kapela NEBE hlásí: Rozedněno a pokřtěno !

Aktuální objev české hudební scény, kapela Nebe, vydala 30. května svoji druhou studiovou desku „Než se rozední“, kterou již avizoval celé jaro stejnojmenný úspěšný hit a hned v den vydání ji kapela pokřtila v domovském Havířově, kde byla i poprvé v prodeji spolu se zbrusu novým merchandisingem.Kapela po delší odmlce na „domácím hřišti“, předvedla před vyprodaným klubem Stolárna přesvědčivé, spontánní vystoupení a potvrdila rostoucí formu. Živě zazněly skladby z nového alba včetně megahitu Vteřina, i hity z raného období jako Mapy a Pátek 13. Role kmotra nové desky se ujal Igor Timko z kapely No Name, se kterým si Nebe střihlo jeho legendární Žily, což ho evidentně mile zaskočilo. „Poprvé jsem hrál tento hit s jinou kapelou a uplně mě to dojalo. Klukům fandím, neb se ukazuje, že skutečně dokážou napsat český hit, který funguje a to dnes vůbec není snadné“, dodává Igor Timko.

 

„Křtít na domácí půdě byl pro nás zážitek, jelikož jsme po dvou letech vyprodali Stolárnu, všechno skvěle klapalo, fanoušci se bavili a především máme s novou deskou za zády dobrý pocit a tudíž ipatřičnou dávku zdravého sebevědomí. Hned po třech dnech se 4 písně objevily v prodejním žebříčku digitálních singlů, kde jinak v první padesátce není žádný jiný český interpret a my tam svítíme hned 4x,“  říká s úsměvem frontman Petr Harazin.

 

Svěží sound, působivé harmonie a nezaměnitelně melancholické texty kapely Nebe nacházejí stále větší odezvu u posluchačů. Ocenění se jim dostává nejen na podiu, ale v červnu převezmou zpěvák Petr Harazin a kytarista Štěpán Petrů (autoři hudby a textu kapely Nebe) dvě prestižních ocenění Ochranného svazu autorského (OSA). A to pro nejúspěšnější mladé autory za píseň Vteřina a za nejúspěšnější píseň Cesta, na které se Petr Harazin autorky podílel. „Takové ocenění nás samozřejmě těší. My jsme nikdy nic nevyhráli a tohle je pro nás signál, který potvrzuje, že to, co děláme, má smysl,“ má radost Štěpána Petrů.

 

 

Písně z nové desky, si fanoušci mohou živě poslechnout na mnoha koncertních vystoupení, které kapela na léto a podzim chystá. Více zde: http://www.skupinanebe.cz/concert/

 

 Album Než se rozední poslouchejte na Spotify - http://spoti.fi/1kQk8Qd nebo Deezeru - http://bit.ly/1iuZ3X2 nebo stahujte na iTunes - https://itun.es/cz/H-NB0 či Google Play - http://goo.gl/NNLLF4


 

Nebe – Než se rozední (videoklip) - YouTube

 

http://www.skupinanebe.cz

https://www.facebook.com/skupinanebe