Kamelie o mužích, syn známých rodičů a psycholog, který vás spirituálně doprovodí

Kamelie o mužích, syn známých rodičů a psycholog, který vás spirituálně doprovodí

Kamelie o mužích, syn známých rodičů a psycholog, který vás spirituálně doprovodí

Show Jana Krause: Kamelie o mužích, syn známých rodičů a psycholog, který vás spirituálně doprovodí

Prvním hostem v dalším dílu Show Jana Krause je pěvecké duo Kamelie, Hana Buštíková a Dana Vlková, které mají podle slov moderátora jejich fanoušci tak spojené, že často ani nevědí, která z dam je která. „I já jsem vás měl vždy zažité prostě jako duo Kamelie, takže jsem po jménech ani nepátral,“ přiznal Jan Kraus v úvodu. „U vás je neuvěřitelné, že dvě ženy spolu takhle dlouho vydrží!“ nadnesl moderátor a dámy upřesnily: „My jsme spolu ale teprve 35 let!“ Tak dlouhá je jejich spolupráce, která funguje i přes drobné nešvary, jako je například nedochvilnost jedné z nich. Kromě hudby bylo duo Kamelie v povědomí fanoušků zafixováno i díky blonďatým vlasům zpěvaček – Jan Kraus chtěl vědět, zda jsou dámy přirozené blondýny (Hana Buštíková se přiznala ke svým původně hnědým vlasům) a jak jejich image fungovala na muže. „Ti z vás kolikrát byli tak mimo, že ani hudbu nevnímali,“ vzpomínal Jan Kraus. „My jsme si přízeň mužů opravdu užívaly, navíc jsme se snažily cílit na ně jako dvojčata, protože dvojčata mají dvojitý účinek…“ Kamelie na téma mužů vysvětlily, že pokud muži bylo jedno, kterou z nich uloví, neměly ony zájem – ovšem pokud poznal rozdíl mezi nimi, pak měl šanci. Jana Krause dál zajímali muži, a to ti, kteří s Kameliemi spolupracovali jako hudebníci, kapelníci ad. Dokonce zašel až tak daleko, že chtěl vědět, jak probíhaly zájezdy: „Proběhl koncert, měl úspěch, pak byla nějaká ta večeře a pak se šlo spinkat. Kamélie měly jeden pokojíček?“ ptal se potutelně, a poté, co dostal kladnou odpověď a chtěl vědět víc, umlčela Hanka Danu slovy: „Dano, mlč!“ A protože Dana nemlčela, diváci se dozvěděli, jakým způsobem se Hanka seznámila se svým manželem.

 

 

Jako další host usedl na pohovku vedle Kamelií herec Vladimír Polívka – „Vladimíra znám od útlého dětství, tak útlého, že si ani nepamatuje, že ho znám!“ uvedl Vladimíra Jan Kraus a vysvětlil, že jeho rodiči jsou Chantal Poullain a Bolek Polívka. „To je potřeba říct, jinak by lidi nevěděli, co si mají myslet,“ dělal si s vážným obličejem legraci mladý herec. „Tím se netrap, rodiče nezapřeš…“ Od rodiny přešel moderátor k divadlu a zmínil Vladimírovu hereckou kariéru, například roli rytíře des Grieuxe v Manon Lescaut. „Tuhle roli si já u sebe neumím představit,“ narážel na svůj vzhled Jan Kraus. Zcela nečekaně v rozhovoru přeskočili na pražskou Zoo, odkud kvůli voliéře poškozené sněhem ulítli vzácní ptáci. A dalším prudkým obratem v konverzaci bylo téma vztahu k matce a mateřství – Vladimír lásku dítěte k matce vyjádřil zajímavou teorií: „To je taková neopodstatněná láska,“ a zamotal se do další teorie, ve které zpochybnil náročnost porodu a zda „je to nějaký výkon“. V tu chvíli se už do mladíka pustily i Kamelie a moderátor raději ukončil diskuzi slovy: „Vladimíre, pro Tebe porod v každém případě žádný výkon nebude… Tvůj podíl na porodu bude jen příjemný!“ Vladimír pak vyprávěl o tom, jak se dostal do Kanady, a tím vlastně k herectví – cestou, na níž se nejprve musel oprostit od vlivů rodičů a okolí, aby dospěl k tomu, že ho herectví baví a že právě tomu se chce věnovat. Povídání se sympatickým synem velmi slavných rodičů skončilo smíchem při vyprávění Jana Krause o tom, jaká je Chantal Poullain řidička. „A pozdravuj rodiče, oba!“ ukončil společné povídání s mladým hercem.

 

 

Posledním hostem bude psycholog Michal Petr, specializující se na spirituální doprovázení. „Ale to líbání Vám moc nešlo, bylo vidět, že jste se tam tak jako chvíli tahali, dámy nebyly moc hladové, ale předtím na kluka se vrhly,“ okomentoval hostův příchod svým ostrovtipem Jan Kraus. Pak už ale chtěl zcela vážně vědět, co je to tedy spirituální doprovázení. „Je to jen část práce, kterou dělám…“ začal Michal Petr a vysvětlil, že pracuje hodně s páry a učí například klienty budovat si sebevědomí. „Vám ale sebevědomí určitě nechybí,“ obrátil se s úsměvem na moderátora. Psycholog pak srovnal českou a americkou výchovu dětí, kdy u nás stále ještě děti k plnému sebevědomí nejsou vychovávány, jsou peskovány apod. Jan Kraus chtěl vědět, jak si sebevědomí vybudovat: „To si večer člověk před spaním nahoní sebevědomí a jde si lehnout?“ A po debatě na téma, které bylo velmi dvojsmyslné, se pánové raději napili a přešli ke spirituálnímu doprovázení. „To jsou těžké stavy, kdy má člověk třeba nějakou krizi, má pocit, že slyší myšlenky jiných lidí, že za nimi přišel někdo z rodiny, kdo zemřel apod.“ Pan Petr vysvětlil složitost těchto situací pro lidskou psychiku, a jak s klienty pracuje. „Je potřeba to brát naprosto vážně,“ zmínil psycholog a uvedením konkrétních příkladů představil svou práci.

 

Živé vystoupení Kamelií, a především spousta zajímavostí, humoru a vtipných komentářů moderátora a jeho hostů – to je středeční Show Jana Krause na Primě!