Kam v Praze za vínem? Na vinici sv. Kláry!

Kam v Praze za vínem? Na vinici sv. Kláry!

Kam v Praze za vínem? Na vinici sv. Kláry!

12. srpna slaví svátek Klára. Kde jinde a čím jiným připít Kláře v její sváteční den než v botanické zahradě vínem z vinice sv. Kláry? Přijďte si užít piknikový den a oslavit Klářin svátek v prostředí stejnojmenné vinice. S příchodem září se můžete těšit také na tradiční Vinobraní sv. Kláry. O víkendu 15. a 16. září vás čeká degustace vín jak ze zdejší produkce, tak i od dalších vinařů z Čech a Moravy. Chybět nebude ani příjemný hudební doprovod, výborné jídlo a rodiče jistě ocení zábavu pro své ratolesti. Užijte si oslavu sklizně vinných hroznů a nejkrásnější výhled na Prahu.

Pokud milujete víno a rádi si jej vychutnáváte s přáteli v příjemném prostředí, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu vinice sv. Kláry. Nachází se zde totiž příjemná vinotéka s širokou nabídkou místních vín. „Letos v srpnu poprvé symbolicky oslavíme svátek Kláry, jejiž jméno nese jak vinice, tak i její dominanta – kaple a vinotéka ukrytá v historickém domku vinaře. Září se neobejdebez tradičního vinobraní, kde vedle cimbálovky či jazzu letos poprvé zazní také folk,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Kláry slaví svátek a s nimi i trojská vinice

Patronka vinice sv. Kláry slaví svátek 12. srpna.Přijďte oslavit její velký den v piknikovém duchu. Čím jiným si připíjet než vínem z vinice sv. Kláry? K němu vyzkoušejte některý z piknikových setů – ve vinotéce sv. Kláry to bude sýrový balíček, v bistru Botanická na talíři vás čeká veganská varianta a občerstvení v Ornamentální zahradě nabídne verzi pro masožravce. Chystáme i lehčí občerstvení, kde hlavní roli bude hrát sezonní zelenina, sýry a čerstvé bylinky. Jaká vína jsou pro piknik nejvhodnější?„Naše lahve uzavřené skleněnými uzávěry už určitě znáte, ale teprve na výletě, pikniku a mimo civilizaci je oceníte. Kromě jednoodrůdových vín vyzkoušejte i některá z našich cuvée – aktuálně tady pro vás máme Rulandské šedé s Rulandským modrým, trojkombinaci Ryzlink rýnský + Sauvignon + Muškát moravský nebo růžové cuvée Rulandské modré + Modrý Portugal,“ doporučuje Eliška Muchnová, vedoucí vinotéky.A na správné oslavě by rozhodně neměli chybět ani bublinky. Modrý Portugal nebo Rulandské šedé v perlivé variantějsou na piknik jako dělané. „Obě vína jsou krásně svěží a skvěle doplní všechny piknikové sety,“dodává Eliška Muchnová.

 

Tradiční Vinobraní sv. Klárynabídne opět to nejlepší od vinařů z Čech i Moravy

Také historická vinice, která je součástí Botanické zahrad hl. m. Prahy v Troji, pozve letos v září milovníky vín na nevšední zážitek. Prostředí vinohradu s bohatou historií a nádherným výhledem se zde spolu s vínem a hudbou bude snoubitv jedinečný koktejl.Po oba víkendové dny 15. a 16. září se od 11.00 do 19.00představí vinařská produkce jak místní, tak i dalších předních vinařství z Čech a Moravy. Ochutnáte například vína z Vinařství Vondrák, Vinařství Konečný, Vinařství Maděřič, Pavel Binder a mnohých dalších.Chybět nebude ani burčák a letošní novinka – perlivá vína z hroznů sklizených na vinici sv. Kláry.

I letos se vinicí sv. Kláry a Ornamentální zahradou ponesou tóny jazzu, country, ale i rokenrolu, boogie-woogie a blues. Poprvé se návštěvníci mohou těšit na folk v podání písničkáře Pavla Helana a vystoupí také „Kaliforňan z Prahy“Geoff Tyson.

Děti se vydovádí v dětském koutku plném zábavy a v sobotu odpoledne je čeká představenídivadélka Romaneto.V neděli od 11 do 18 hodin najdou sportovní nadšenci ve Stráni speciální kulaté hřiště pro fotbal.Vyzkouší si zde své fotbalové schopnosti hráč proti hráči.

I letos se pro návštěvníky otevřou brány zázemí výroby vína v místním vinném sklepě. Probíhat zde budou komentované prohlídky s průvodcem, který mimo jiné prozradí, jak se zpracovávají hrozny z vinice sv. Kláry.

Na akci Vinobranísv. Kláry bude platit zvláštní vstupné.