Kalendář PROMĚNY 2015, návrat mistra hororu!

Kalendář PROMĚNY 2015, návrat mistra hororu!

Kalendář PROMĚNY 2015, návrat mistra hororu!

Mistr hororu v novém kalendáři PROMĚNY 2015

                                                    s tváří režiséra Milana Šteindera!

 

 Je to horor! Milan Šteindler nasadil v kalendáři PROMĚNY 2015 masku režiséra horou Psycho Alfreda Hitchcocka

 

Podívejte se pozorně na tvář mistra hororu Alfreda Hitchcocka. Připadá vám povědomá? V novém kalendáři PROMĚNY 2015 autorů, fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy, se v legendárního tvůrce filmu Psycho proměnil český herec a režisér Milan Šteindler. A udělalo mu to opravdovou radost. Hitchcock je totiž jeho nejoblíbenějším režisérem! „Když mě oslovili z Nadace Archa Chantal s touto postavou, hned jsem si pustil svoje oblíbené Hitchcockovy filmy. Proměna v takovou režisérskou osobnost pro mě byla opravdová čest!“

 

 „Hledali jsme postavy, které nás zajímají a baví a k nim pak ty nejvhodnější představitele mezi českými osobnostmi. Že se stane z jednoho režiséra druhý tak nějak vyplynulo logicky. Milan byl okamžitě pro a pro nás to znamenalo najít správný oblek, nasadit pleš a paruku a nechat vytvořit kopii originální filmové klapky z filmu Psycho. Když si Milan stoupnul před objektiv, našpulil dolní ret a upřel na nás drsný pohled režiséra, bylo jasné, že to máme,“ popisují autoři vznik fotografie z kalendáře PROMĚNY 2015. Jeden problém ale vzniknul: „Milan je ve formě a hubený. Alfred Hitchcock byl ale malý kulatý pán. Milan musel pořádně vyvalit břicho, aby se alespoň přiblížil mistrovu předobrazu,“ dodávají Petr s Markem.

 

 

 

Série dvanácti proměn v novém kalendáři pro rok 2015 vzniká opět na podporu projektů Nadace Archa Chantal a kalendář PROMĚNY vychází již po šesté. „Oslovili jsme skvělou a pestrou společnost. Letos se tak všichni můžou těšit na pečlivě vybrané herce, herečky a jednu pěveckou a jednu režisérskou hvězdu. Kromě Milana Šteindlera v roli Hitchcocka mezi nimi nechybí Simona Babčáková, Karel Dobrý, Lenka Filipová, Boris Hybner, Michael Kocáb, Tereza Kostková, Bolek Polívka, Regina Rázlová, Luba Skořepová, Simona Stašová a zakladatelka Nadace Archa Chantal - Chantal Poullain “ prozrazují autoři kalendáře.

 

Kalendář Proměny 2015 bude slavnostně pokřtěn 6. listopadu, ale už v tuto chvíli je možné objednat jej v předprodeji na internetových stránkách kalendáře www.kalendarpromeny.cz. Součástí křtu bude opět i charitativní dražba, jejíž výnos spolu s výnosem z prodeje kalendářů opět podpoří projekty Nadace Archa Chantal, které realizuje na dětských odděleních českých zdravotnických zařízení.

Autoři fotografií:

FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE - © Kalendář Proměny 2015, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2015, foto: Petr Kurečka a Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz

 

CIVILNÍ FOTO HERCE - © Kalendář Proměny 2015, foto: Petr Kurečka www.kalendarpromeny.cz