K třicetinám skupiny J.A.R. vychází její kompletní diskografie.

K třicetinám skupiny J.A.R. vychází její kompletní diskografie.

K třicetinám skupiny J.A.R. vychází její kompletní diskografie.

K třicetinám skupiny J.A.R. vychází její kompletní diskografie. 

Skupina J.A.R. vydává box s kompletem dosavadní studiové tvorby na CD tento pátek, v den startu svého turné Třicet případů majora RomanaCD box doplní v polovině října i dva LP boxy.

Diskografie J.A.R. vychází v podobě CD boxu s minimalistickým designem a prostým označením J.A.R. Obsahuje alba Frtka, Mydli-to!, Mein Kampfunk, Homo Fonkianz, Nervák, Armáda špásu, Dlouhohrající děcka a Eskalace dobra.

Osm studiových alb v této krabici se dá lehce brát jako prostý průřez třiceti lety jedné kapely, která se kdysi rozhodla hrát funk a povedlo se jí za tu dobu napsat a natočit několik hitů. Byla by to ovšem opovrženíhodná krátkozrakost. V případě J.A.R. se jak v jejich hudbě, tak v textech ty nejzajímavější věci už od začátku odehrávaly za rohem a ještě daleko častěji za rohy dvěma. Kapela se symbolicky zrodila stejně jako svoboda 17. listopadu 1989 a v sobě i svojí tvorbě tak nese absenci hranic a omezení zřejmě geneticky. I když to může být leckomu proti srsti, těmhle muzikantům se nějakým způsobem daří vytvářet hudbou skutečně nezávislý prostor, v němž se všechno může a nic není trapné. Nejen protože tajnosnubné jinotaje a pokročilé harmonie v ní s ohromnou radostí a přirozeností střídají přímočaré a primitivní údery přímo na solar,“ píše ve sleevenote hudební publicista Honza Vedral. 

V polovině října vyjde studiová tvorba skupiny také na LP. Vinylová diskografie je rozdělená do dvou částí po čtyřech albech. První box (Frtka, Mydli-to!, Mein Kampfunk a Homo Fonkianz) má černý design a druhý (Nervák, Armáda špásu, Dlouhohrající děcka a Eskalace dobra) design bílý.

V pátek 4. října zahajují J.A.R. turné Třicet případů majora Romana, které vyvrcholí speciálním koncertem Zahraj to znovu, Samet 17. listopadu ve Velkém sále pražské Lucerny. 

 

30 případů majora Romana

4.10. Teplice - KNAK Teplice

5.10. Česká Lípa - Kulturní dům Crystal

16.10. Brno - Fléda Club

17.10. Brno - Fléda Club

18.10. Olomouc - Sklub

19.10. Ostrava - BrickHouse DOV

31.10. Hradec Králové - Denoche Music Hall

1.11. Krnov - Kofola Music Club

2.11. Frýdek-Místek - Stoun

9.11. Jablonec nad Nisou - Eurocentrum Jablonec n.N.

15.11. Karlovy Vary - Lidový dům

16.11. Litvínov – klub Attic

Zahraj to znovu, Samet

17.11. Praha – Lucerna Velký sál

 

 

www.facebook.com/jarprague/