Juraj Hnilica představuje svou hudební novinku

Juraj Hnilica představuje svou hudební novinku

Juraj Hnilica představuje svou hudební novinku

Slovenský „věčně zamilovaný“ zpěvák Juraj Hnilica představuje svou hudební novinku. V rámci svého turné nevynechá ani Prahu

Slovenský zpěvák, skladatel a muzikant Juraj Hnilica představil v den sv. Valentýna novou píseň, která nese název „Pár nežných zločinov“. Zároveň oznámil turné, v rámci kterého, kromě slovenských měst, nevynechá ani Prahu. České publikum si jeho koncert bude moci užít 31. března v legendární pražské Malostranské Besedě.

Písničkáře a rodáka ze slovenského Martina Juraje Hnilicu znají jeho fanoušci především jako hudebníka, který ctí krásu slovenského jazyka a jeho písně jsou směsicí poezie a lásky. V den sv. Valentýna představil novou píseň Pár nežných zločinov a zároveň ohlásil turné, na kterém se nově představí v akustickém složení kapely. Kromě 15 slovenských měst nevynechá ani Prahu. Příznivci hudby se tak mohou těšit na pořádnou nálož a ikonickou atmosféru, kterou jsou jeho koncerty pověstné. Doprovázet ho budou na klavír Milan Hatala a na violoncello Nadežda Holenková.

V Praze Juraj Hnilica vystoupí 31. března od 20:30 hodin v Malostranské Besedě. Vstupenky bude možné zakoupit v předprodeji i na místě.

„Do Prahy se vždy moc rád vracím. Kromě toho, že se před vystoupením vždy rád procházím malebnými pražskými uličkami, těším se na místní fanoušky. Naposledy jsme s kapelou hráli v loňském roce na Střeleckém ostrově, kde jsme zároveň pokřtili novou desku. Díky úžasnému publiku se koncert protáhl téměř o třičtvrtě hodiny. Moc jsme si to všichni užili,“ říká zpěvák a muzikant Juraj Hnilica.

Juraj Hnilica je široké veřejnosti známý svými písněmi z běžného života, které mluví o radostech, ale i starostech každého z nás. Jeho písně jsou ikonické a z hlavy je jen tak nedostanete. Nahrál tři sólová alba a dosáhl také úspěchu v televizní show Česko-Slovensko má talent 2015. Pravidelně spolupracuje s množstvím českých i slovenských muzikantů. Součástí jeho posledního alba Pohni líca, které vyšlo v roce 2020, je také píseň Oceán, která mimo jiné zabodovala i v hitparádě českého celostátního rádia Frekvence 1.

Možná právě díky jeho projevu a specifické hudbě je často přirovnáván k českému písničkáři Tomáši Klusovi, se kterým je v blízkém kontaktu i co se tvorby týče.