Joy

Joy

Joy

Joy
Premiéra: 7. 1. 2016

Režie: David O. Russell
Scénář: David O. Russell
Kamera: Linus Sandgren
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper, Edgar Ramirez, Isabella Rossellini, Diane Ladd, Virginia Madsen

 

Nikdy si nemysli, že ti svět něco dluží. Protože to tak není. Nikdo ti nic nedluží.

Někdo má cestičku životem zametenou už od narození, jiný si ji musí zamést sám. Nebo raději rovnou pořádně vytřít. A Joy, hrdinka stejnojmenného filmu, je ten druhý případ. A aby měla svou cestu životem uklizenou pořádně, vynalezla nový typ mopu se zatočenými třásněmi a od té doby si už nemusíte špinit ruce. Ona si je ušpinila za vás.

Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným“ mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny.


Uznávaný režisér David O. Russell (Terapie láskou, Špinavý trik) znovu spojil síly s Jennifer Lawrence, Bradley Cooperem a Robertem De Nirem a vypráví další vtipný a emocemi nabitý příběh, který je inspirován skutečným životem podnikatelky Joy Mangano, která v roce 1990 představila svůj první vynález - mop s třásněmi, jenž je dnes běžnou výbavou snad každé domácnosti a znamenal konec hadrů a mokrých rukou při vytírání podlah.

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let
Žánr: životopisný / komedie / drama
Verze: anglicky s českými titulky
Stopáž: 124 min