John Wolfhooker – Nový singl Only Way rozhýbal při své premiéře tisíce lidí

John Wolfhooker – Nový singl Only Way rozhýbal při své premiéře tisíce lidí

John Wolfhooker – Nový singl Only Way rozhýbal při své premiéře tisíce lidí

John Wolfhooker – Nový singl Only Way rozhýbal při své premiéře tisíce lidí

Kapela John Wolfhooker představila v rámci svého vystoupení na historicky největším ročníku českého festivalu Rock for People svůj nový singl Only Way. Při každém z jejich vystoupení na předchozích ročnících festivalu počet lidí a fanoušků v publiku několikanásobně vzrostl. JWH, jak si zvykla kapela své jméno zkracovat, si tak mohli na několika-tisícihlavém davu ověřit, že nový singl více než naplnil veškerá očekávání.

Recept na světově znějící song napěchovaný energií? Zavřete kytaristu na chvíli do sauny, seberte textařům kafe a po pár týdnech pošlete všechny do Berlína.

„S Ronym (kytara,vokály) jsme byli na soustředění na chatě a jednoho dne vyšel ze sauny rovnou pro kytaru a za hodinu už pouští první demo s hlavní melodií. Rovnou jsme na bicí nahráli první rytmus, který mě napadl, a který zůstal ve slokách a v „hooku.“ Vypráví bubeník Adrian Janeček. „Jeden večer za námi dorazil Martin (zpěv), přezpíval hlavní melodii místo kytary a tento základ zůstal až do finální verze.“

I když má dnes text Only Way zcela jiný význam, jeho původní inspirace měla velice temný odstín. Základ textu byl totiž o kávě. „Původní inspirace pro text byla láska ke kávě, která nám pomohla napsat song o lásce k něčemu či někomu, s kým je člověku skvěle, příjemně, má na něj povznášející až euforické účinky. Výsledné a hlavní sdělení však je, že žijeme rychle a naplno.“ Dodává basák a druhý zpěvák Filip Vlček.

Only Way je prvním singlem, který JWH napsali v době po pandemii. Tedy v době, kdy se vše může zdát jako úplně jiný svět, než jaký byl ještě před pár lety. „Only way má v sobě spoustu různých synth zvuků, které nás v poslední době velmi baví. A tak jsme chtěli, aby některé záběry v klipu působili dojmem „jiného světa“. A tak našla Alexandra Hrašková našla super lokace v Berlíně, které podtrhují náladu songu a které spolu pěkně ladí. Natáčení jsme tak stihli díky perfektnímu naplánovaní za jediný den i s cestou do Německa.“ Dodávají ke klipu JWH. Tvorby videa se tradičně ujal tým FEROproduction. Režii a editing si vzal na starost bubeník kapely Adrian Janeček, který stojí i za celým konceptem klipu. Lokace a foto-koláže zajistila Alexandra Hrašková, zatímco o kameru se postaral Rusty Shepherd. Do videa přispěl pár speciálními vizuálními efekty Ondřej Veselý, kterého můžete znát jako efektového mága v populárním internetovém pořadu Mikýřova úžasná pouť internetem.

Mixu Only Way se opět ujal Rony Janeček ve vlastních studiích Pidgeon Records. John Wolfhooker jsou: Martin Čupka (hlavní zpěv), Adrian Janeček (bicí), Filip Vlček (baskytara, zpěv) a Rony Janeček (kytara, zpěv).