JIŘÍ PAZOUR/HITHIT: Klavíristé Jiří Pazour a Ann Park-Rose  plánují vydat nové CD a chystají koncert

JIŘÍ PAZOUR/HITHIT: Klavíristé Jiří Pazour a Ann Park-Rose plánují vydat nové CD a chystají koncert

JIŘÍ PAZOUR/HITHIT: Klavíristé Jiří Pazour a Ann Park-Rose plánují vydat nové CD a chystají koncert

Klavíristé Jiří Pazour a Ann Park-Rose plánují vydat nové CD a chystají koncertní šňůru po České republice. Cédéčko s názvem Most přes oceán lze podpořit na Hithitu
Praha, 5. prosince 2019 - Až do 14. prosince 2019 mohou lidé přispět prostřednictvím platformy Hithit.cz na společný projekt českého klavírního improvizátora Jiřího Pazoura a americké skladatelky a pianistky Ann Park-Rose. Cílová částka 120 000 Kč má být použita na vydání společného CD Most přes oceán a společné koncerty v Praze, Brně a Olomouci, které proběhnou v datech 14.-16. dubna 2020.
Prostřednictvím kampaně mohou zájemci přispět částky od 100 Kč do 30 000 Kč, za své příspěvky mohou získat odměny v podobě CD, vstupenek na koncert či vlastní originální skladby složené Jiřím Pazourem.
Když jsem poprvé slyšel na festivalu hrát na klavír hudbu Ann Park Rose, příběhy, které vytvářela bez přípravy, spontánně, byl jsem nadšený. Úžasná přirozenost a citlivost jejího hudebního projevu, nápaditost a zároveň neokázalost, niternost, která se projevovala v její hře, mne doslova uchvátila. Jsem tedy velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci a hned rok na to jsme spolu nahráli CD s řadou klavírních nálad, impresí, které jsme nijak předem nepřipravovali, které vznikaly přímo na místě v koncertním sále. Našemu CD jsme dali název Most přes oceán,“ popisuje spolupráci klavírista Jiří Pazour. Aby CD Most přes oceán mohlo být oficiálně vydáno spolu s uspořádáním koncertů, je potřeba prostřednictvím kampaně na Hithit.cz vybrat celkem 120 000 Kč. 

  

Improvizace je jedinečnost a neopakovatelnost okamžik
Klavírní improvizace je obor, který pracuje s melodiemi, harmonií a hudební formou. Vše má své zákonitosti, které musí být dodrženy, aby posluchači byla hudba na poslech příjemná. Improvizátor na rozdíl od skladatele musí pracovat rychle, protože své kreace tvoří zpravidla na místě, například podle tématu z publika. Nemá tedy tolik času dílo dokonale propracovat. Improvizace je zaměřená především na jedinečnost a neopakovatelnost daného okamžiku, ve kterém na ní klavírista pracuje.
Jiří Pazour je český klavírista, skladatel a klavírní improvizátor, od roku 1995 rovněž pedagog na Pražské konzervatoři. Věnuje se klasické skladatelské tvorbě, ale prostřednictvím improvizace rád navazuje interakci s publikem. Za sebou má úspěchy a koncertování na tuzemské i mezinárodní úrovni.  

  

Od roku 2015 spolupracuje se špičkovým terapeutem PhDr. Matějem Lipským PhD. na kurzech muzikoterapie pro cílené využívání zvuku a hudby k terapeutickým účelům.
Ann Park-Rose se narodila v Jižní Koreji a hudbě se věnovala již od dětství. Improvizace provází Ann Park-Rose celý život. Po dobu šesti let se pravidelně účastnila workshopu Music for People pod vedením Davida Darlinga, který získal cenu Grammy. Intenzivně se angažuje na improvizační scéně ve Western New York, přednáší na Fredonia State University, pravidelně improvizuje s tanečními skupinami, na Improv Collective ve Fredonii a vystupuje také jako sólistka. Je vítězkou mnoha soutěží a držitelkou velkého počtu ocenění.
Více na odkazech:
https://www.hithit.com/cs/project/6880/most-pres-ocean-vydani-cd-a-usporadani-tri-koncertu-v-cr
https://www.jiripazour.cz/
https://www.facebook.com/pazourjiri/
https://www.facebook.com/mostpresocean/