Jiří Bartoška, Markéta Plánková a Vojta Kotek mrzli v klášteře!

Jiří Bartoška, Markéta Plánková a Vojta Kotek mrzli v klášteře!

Jiří Bartoška, Markéta Plánková a Vojta Kotek mrzli v klášteře!

Kvůli natáčení druhé řady Mordparty museli Jiří Bartoška, Vojta Kotek, Markéta Plánková a další hvězdy seriálu vytrpět třeskuté mrazy a vypravit se zatím na nejvzdálenější natáčecí místo. Klíčové momenty dílu s názvem Klášter se totiž odehrávají v opravdovém, více než 800 let starém klášteře v Chotěšově u Plzně. 

„Byla tam šílená zima a zvláštní bylo, že uvnitř kláštera byla mnohem větší než venku. Mimochodem, ten klášter je nádherná stavba, ale neuvěřitelně zdevastovaná. Ale snad má projít rekonstrukcí,“ řekl Jiří Bartoška.
 

 
Starobylé zdi mráz skutečně násobily a uvnitř kláštera nabírala zima ve srovnání s venkovním počasím ještě dalších šest stupňů! „Bylo to nepříjemné, je příjemnější točit v červenci někde u rybníka, a ne v těch mrazech, ale v podstatě je to profese,“ říká Bartoška.

„Zima byla nepříjemná, omrzala nám pusa a hůř se artikuluje. Pokoušel jsem se zahřívat čajem a měl jsem bundu z Padesátky, která je ještě do větších mrazů,“ směje se Vojta Kotek.
 

 
A jak na mrazivé natáčení vzpomíná Markéta Plánková? „Občas nám opravdu zatuhla pusa a měla jsem záběr, kdy bylo asi minus dvanáct na poli, kde jsem čekala na příjezd gangu a vyměňovali jsme si tam rukojmí, a já jsem se tak klepala, že to vypadalo, že se bojím těch mafiánů, ale by to zimou,“ říká herečka.

Mordpartu do kláštera zavede vyšetřování případu, v němž se ukazuje, že někdo zaměnil mrtvé v rakvích! Jak ale mohlo dojít k záměně v zamčené místnosti? Není za tím vším temná minulost pozůstalých?