Jiří Bábek neví, jestli stihne svůj vlastní pohřeb!

Jiří Bábek neví, jestli stihne svůj vlastní pohřeb!

Jiří Bábek neví, jestli stihne svůj vlastní pohřeb!

Herec Jiří Bábek opustil Mordpartu a naposledy ho diváci viděli v neděli na smuteční fotce s černou stuhou na jeho seriálovém pohřbu. V druhé řadě Mordparty totiž jeho postava kriminalisty nečekaně umřela na infarkt.

„Hrál jsem roli takzvaného suchého hasiče, tedy roli kriminalisty, který nejezdí do terénu. Byl jsem rád, že jsem mohl natáčet tu první řadu, byla to hezká role a práce, za to jsem vděčný,“ zavzpomínal Bábek.

Jak svůj televizní pohřeb snášel? „Vzhledem k tomu, že to je celé hra, tak žádné zvláštní negativní pocity z toho nemám. Když jsme byli malí, tak jsme si hráli na indiány, na vojáky a tímhle způsobem jsem umřel už mockrát,“ prozradil Bábek.

Není mu líto, že jeho postava v druhé řadě Mordparty brzo skončila? „To se nedá nic dělat. To je naše práce, musíme hrát i ty role, které přežijí, i ty role, které nepřežijí,“ řekl Bábek.
 

 
Prozradil také, jak snáší pohřby v opravdovém životě on sám. „Je to vždycky smutná záležitost, někdy jsme na to připraveni, to když se něčí život nachýlí. Horší je to samozřejmě, když jsou to pohřby těch, kteří tady ještě měli být, tak to je vždycky smutnější,“ řekl Bábek.

Ještě ve čtvrtek si nebyl jistý, jestli stihne vlastní seriálový pohřeb, který diváci uvidí už tuhle neděli v Mordpartě v televizi! „Já to nemám tak, jestli se budu dívat na vlastní pohřeb nebo ne. Některý díl stihnu a vidím ho, některý ne a z některého stihnu jenom kousek. Nemám teď u sebe diář, takže vůbec nevím, jestli budu doma,“ uzavřel Bábek.