Jedinečné středoevropské setkání investorů a sběratelů

Jedinečné středoevropské setkání investorů a sběratelů

Jedinečné středoevropské setkání investorů a sběratelů

Jedinečné středoevropské setkání investorů a sběratelů

Sběratel bude letos více než kdy jindy o investicích do sbírek a hodnotných předmětů. Proto veletrh nabízí možnost nechat si sbírky i jednotlivé exempláře ocenit od odborníků. Šperky pak bude přímo na veletrhu posuzovat Puncovní úřad. Alternativní investice tak budou hlavním tématem letošního veletrhu – v dnešní nejisté době se totiž vyplatí ukládat peníze do diamatů, automobilových veteránů, drahokamů nebo mincí. Plno místa na letošním Sběrateli bude samozřejmě pro pravověrnou klasiku – filatelii, filokartii, numismatiku, telefonní karty a další sběratelské obory.

 

To všechno bude k vidění a k mání 8. - 10. září na výstavišti PVA EXPO Praha – Letňany. „Veletrh letos připravuje i několik specialit,“ uvádí Jindřich Jirásek, ředitel akce: „Na výstavě Vinyl Stereo Expo návštěvníci budou moci obdivovat mistrovská díla na obalech gramofonových desek.“

Silvester Stallone

Slavný herec sice osobně přítomen nebude, ale veletrh připomene jeho 70. narozeniny, a to způsobem, který je všem sběratelům velmi blízký: na veletrhu budou originální dopisnice na téma jeho filmů.

Mince a medaile

Na trhu s pamětními i investičními mincemi a medailemi se mnoho děje, a proto budou jedním z nejvýraznějších témat letošního ročníku. Česká mincovna pojme svou účast velkoryse a naváže na svou mimořádně úspěšnou akci, kdy zorganizovala let Spitfirem pro veterána z 2. světové války, brigádního generála Emila Bočka. Mince se Spitfirem a dalšími letadly RAF z 2. světové války mají mimořádný úspěch. Mincovna na veletrhu uvede dokumentární film, který pozadí generálova letu ukáže. Návštěva veletrhu tak bude lahůdkou pro každého, kdo má rád letadla. Ne náhodou veletrh poskytne jeden důležitý bonus – každý návštěvník Dne letiště Letňany má vstup zdarma.

 

Sportu zdar

Jablonecká Česká mincovna podobně jako mnozí sběratelé často vzdává hold i slavným sportovcům. Předměty se sportovní tematikou jsou mimořádně atraktivní napříč obory. I proto na veletrhu mezi nejvýraznějšími akcemi doprovodného programu bude setkání Olympsport. A to nejen na pozadí Olympijských her v Riu de Janeiru. K vidění bude výstava toho nejlepšího ze sbírek členů filatelistického klubu Olympsport, který sdružuje sběratele a zájemce o filatelii s tematikou sportu.

Filatelie

Veletrh slavnostně představí nový známkový aršík „Ochrana přírody: Zoologické zahrady I.“ spojený s autogramiádou jeho tvůrců Ludmily a Jaromíra Knotkových a rytce Martina Srba.

Nebude chybět ani celostátní setkání fandů Postcrossingu či sběratelů známkových zemí Geophila a Klub sběratelů kuriozit.

Investovat bezpečně a s přehledem

Sbírka, to může být v první řadě investice. „Veletrh není jenom pro ty, kteří sledují sběratelskou úroveň předmětů, ale i jejich cenu a její budoucí vývoj,“ uvádí ředitel veletrhu Jindřich Jirásek. Není proto náhoda, že paralelně se Sběratelem na letňanském výstavišti budou i veletrhy Investor a Minerály a drahé kameny.
O možnostech investic do sbírek, drahých kamenů, mincí, vzácných kovů, vína a dalších komodit promluví na konferenci Trading Expo a Alternativní investice řada odborníků.
Co má hodnotu, musí se zároveň dobře chránit. Proto nezbytnou součástí veletrhu bude také výstava Bezpečná sbírka s přehledem zabezpečení nejen sběratelských předmětů. K vidění budou například domácí trezory, security systémy a k dispozici řada odborných konzultantů.

 

Myslí se i na doprovod

Celosvětovým unikátem veletrhu Sběratel je, že ženy a mládež do 18 let mají vstup zdarma. Stejně tak návštěvníci sobotního Dne letiště Letňany. Myslí se tu i na budoucí sběratele: chybět nebude ani kreativní dětský koutek pro mladé filatelisty.