Jedinečná publikace Lady Remoska, Milena Grenfell-Bainesová

Jedinečná publikace Lady Remoska, Milena Grenfell-Bainesová

Jedinečná publikace Lady Remoska, Milena Grenfell-Bainesová

Lady Remoska podrobně mapuje životní osudy této úžasné dámy přes její cestu Wintonovým vlakem, život v Anglii, množství jejích neuvěřitelných aktivit (služby hudbě, kulinářství, rozvíjení česko-britských vztahů aj., za vše byla mnohokrát oceněna, hlavní iniciátorka Památníku rodičů Wintonových dětí) až k jejímu umění dokázat české společnosti Remoska s šedesátiletou tradicí pomoci expandovat na britský trh.

Publikace obsahuje i množství skvělých a neotřelých receptů v Remosce. Je provázena dobovými fotografiemi a nádhernými fotografiemi Anny Édes. Předmluvu ke knize nenapsal nikdo jiný než Michal Petrov, autor bestsellerů Retro ČS. Kniha je o dvou osobnostech nejen světa jídla (lady Mileně a Remosce), je i o tradici, návratu ke skutečným hodnotám a taky trochu o výborném obědě, který můžeme v Remosce pro rodinu a přátele připravit.

 

Publikace vyjde již 17. října 2016, bude k dostání u všech knihkupců a na internetu.

Malý příběh o velkých věcech a množství úžasných receptů dvou osobností světa jídla.
Remosky, tvořící už více než půl století nedílnou součást naší kulinární kultury, a Mileny Grenfell-Bainesové.
Drobné dámy s mimořádným osudem a energií, díky které vykročil český divotvorný hrnec na cestu zahraniční slávy. Vyprávění o jedné cestě vlakem sira Nicholase Wintona, odvaze, lásce, obyčejných hodnotách, kterým se říká opravdové, i o tom, jak připravit jídla plná života pro nedělní rodinný oběd, večeři s přáteli nebo jen tak pro potěšení. Pohlazení na duši!
copyright © nakladatelství Dcera sestry, s. r. o., 2016
S PŘEDMLUVOU MICHALA PETROVA, AUTORA RETRO ČS

Lady Milena Grenfell-Bainesová
V roce 1939 nastoupila jako téměř desetiletá do Wintonova vlaku, který ji odvezl na britské ostrovy
a tím jí zachránil život. Absolvovala Československou státní střední školu ve Velké Británii, aby se posléze stala pečovatelkou v jeslích, guvernantkou ve Francii, manželkou inovátorského architekta sira George Grenfell-Bainese, matkou, překladatelkou, učitelkou i organizátorkou kuchařských kurzů a zakladatelkou spolku přátel Liverpoolské filharmonie.
Dlouholetá předsedkyně British Czech and Slovak Association, patronka Nadace Emy Destinnové, čestná občanka města Proseč a Preston, laureátka ceny Gratias agit za šíření dobrého jména naší vlasti ve světě oceněná Řádem bristkého impéria za služby hudbě je však především dámou s velkým srdcem, známou jako Lady Remoska.