Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta hudbou a s humorem

Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta hudbou a s humorem

Jaroslav Dušek, Jan Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta hudbou a s humorem

Necelé tři týdny zbývají do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Opice, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivý kohout. Již pošestnácté se o stylovou oslavu postará multižánrový festival Songfest.cz. Trojice charismatických moderátorů Jaroslav Dušek, Jan Budař a Martin Zbrožek provede mezi 26. lednem a 11. únorem návštěvníky v deseti českých a moravských městech bohatým programem, kterému vévodí hudba z celého světa, tanec a originální a laskavý humor. Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. Feng-yűn Songse svým jazzovým triem Trio PUO představí tradiční písně Číny, Tibetské náhorní plošiny a sibiřských národů v originální jazzové a šansonové úpravě, Martin Zbrožek rozezní své housle, Vladimír Václavek zazpívá a zahraje na kytaru a virtuózní hráč Charisuze stepi zahraje na tradiční mongolský nástroj morinquur. Diváci se dále mohou těšit například na prastarou legenduo hořícím peří v podání SacraCircus, původní indonéské tance v podání souboru Kintari, orchestr Didgeridoo Ondřeje Smejkala nebo akustické trio Dereva.
 
Pestrý večerní program ale není zdaleka to jediné, co festival pro návštěvníky chystá.V každém z měst se ještě před začátkem hlavního koncertu, úderem 16 hodiny, zdarma otevře tzv. Pavilon her, který dětemi dospělým nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace. Songfest.cz odstartuje ve čtvrtek 26. ledna v Příboře, dále bude pokračovat do olomouckého Divadla na Šantovce, brněnského Buranteatr a Znojemské Besedy. Druhý víkend Songfestu začne 2. února v Divadle Drak v Hradci Králové, další den zavítá do písecké Sladovny a následně do Městského divadla v Českém Krumlově. Závěrečný víkend se poprvé představí v Eurocentru v Jablonci nad Nisou, poté zamíří do plzeňského Nového Divadla J. K. Tyla a 11. února vyvrcholí v Praze v Paláci Akropolis. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 220 do 250 Kč. Kompletní program jednotlivých festivalových scén na www.songfest.cz.

Songfest.cz odstartuje 26. ledna v Příboře, kde se diváci mohou těšit například na původní indonéské tance v podání tanečního souboru Kintari či na místní pěvecký soubor Valentin. 27. ledna přivítá festival rok Kohouta v Olomouci ve společnosti dua čínských tanečníků z Konfuciova institutu v Londýně, souboru SacraCircus a vystoupí také žáci žáci experimentální výuky čínštiny KIUP. 28. lednabrněnském Buranteatr zazpívá a zahraje na klavír Jan Budař a své housle rozezní MartinZbrožek. První víkend uzavře Songfest.cz 29. ledna ve Znojmě, kde zazpívají a zatančí mimo jiné znojemské děti z mateřského centra Macešky či dětský sbor Carmina Clara.

Druhý festivalový týden začne 2. února v Hradci Králové a na programu bude například akustické hlasové trio Dereva svou Legendu o hořícím peří uvede SacraCircus, na tu se mohou těšit i následující den diváci se diváci v Písku. Kromě toho ve Sladovně zahraje například kytarové duoEva Vogeltanzová a Jiří Fryč. 4. února proběhne Songfest.cz v Českém Krumlově, kde vystoupí také vynikající hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal. Poslední týden odstartuje 8. únoraJablonci nad Nisou, kde se festival uskuteční poprvé. Na sever Česka se vydá například kytarista Vladimír Václavek, jazzový multiinstrumentalista Alan Vitouš a již zmiňovaný mongolský muzikant Charisu. Ten předvede své umění i následující den v Plzni. Velké finále 16. ročníku Songfestu se uskuteční 11. února v pražském Paláci Akropolis.

Songfest 2017 – festivalové scény

26. 1. 2017 – Příbor / Dům kultury

27. 1. 2017 – Olomouc / Divadlo na Šantovce

28. 1. 2017 – Brno / Divadlo Buranteatr

29. 1. 2017 – Znojmo / Znojemská Beseda

2. 2. 2017 – Hradec Králové / Divadlo Drak

3. 2. 2016 – Písek / Sladovna o.p.s.

4. 2. 2016 – Český Krumlov / Městské divadlo

8. 2. 2017 – Jablonec nad Nisou / Eurocentrum

9. 2. 2017 – Plzeň / Nové divadlo J. K. Tyla – malá scéna

11. 2. 2017 – Praha / Palác Akropolis


Předprodej online nebov pokladnách všech festivalových scén. www.songfest.cz