Jarní očista tělu prospěje a připraví na léto do plavek

Jarní očista tělu prospěje a připraví na léto do plavek

Jarní očista tělu prospěje a připraví na léto do plavek

Jarní očista tělu prospěje a připraví na léto do plavek
Praha, 3. dubna 2019Po zimě by se jarní očista měla stát běžnou aktivitou každého z nás. Pomůže nám zbavit tělo nahromaděných odpadních látek, nabije ho potřebnou dávku vitaminů a minerálů a jako bonus k tomu, pomůže zbavit se případných pár přebytečných kilo navíc a připravit se na přicházející léto a „plavkovou sezónu“.  Velmi často ale narážíme na malou inspiraci či nedostatek času pro tu správnou a vyváženou jarní očistu. Pokud patříte do této skupiny, pak vám chytří pomocníci a nápady od české značky Concept přijdou určitě vhod. Tady jsou!
Domácí müsli tyčinky, zdravé arašídové máslo nebo zeleninové a ovocné smoothie. Není problém!
Smoothie nápoje jsou doslova nacpány vším, co naše tělo ke své očistě, regeneraci a správnému fungování potřebuje. Tedy vitaminy, minerály, vlákninou, antioxidanty a dalšími přírodními látky. Zlepší trávení, vyčistí pleť, podpoří imunitu. A pokud si ho vyrobíte doma sami, tak přesně víte, že jste použili jen ty nejčerstvější suroviny. A přidat do něj můžete i něco navíc. Například chia semínka, ořechy nebo proteinový prášek. S posledně jmenovaným se tak směle můžete vrhnout třeba na populární keto dietu, díky které se vaše postava rychle přiblíží té vysněné. 
   
Na přípravu smoothie jsou nejlepší tzv. smoothie makery, v případě značky Concept jsou to „Active smoothie“ a také „Fresh&Nutri smoothie“. Malý set „Active smoothie“ (SM3381-4) obsahuje mixér a jednu mixovací nádobu – 570ml. Velký set (SM3385-7 a SM3380) nabízí mixér společně se třemi mixovacími nádobkami – 2x570ml + 400ml. Ve „Fresh&Nutri smoothie“ (SM3390-3) pak kromě 3 mixovacích nádob najdete také chopper a mlýnek. Všechny nádobky jsou vyrobeny z plastu bez škodlivých bisfenolů a víčko nabízí praktické pítko s těsněním, takže nádobku si lze bez problému vzít sebou kamkoli. Cena malého setu je 799 korun, větší lze pořídit za 1099 korun a varianta s chopperem a mlýnkem vás bude stát 1799 korun. 
 
Ideální cestou, jak do sebe dostat potřebné množství vitaminů a minerálních látek, je formou „fresh džusů“. Ty snadno připravíte například s odšťavňovačem Concept LO7065-7 Lis na ovoce a zeleninu Home Made Juice. Jeho nespornou výhodou je všestrannost, protože s jedním spotřebičem lze díky příslušenství vykouzlit celou řadu ovocných a zeleninových překvapení. Odšťavňování je navíc téměř bezezbytkové, protože skoro vše, co z něj zůstane, lze skvěle použít na výrobu domácích müsli tyčinek. Lis ale díky speciálnímu sítku dokáže připravit i arašídové máslo.  A to je podle posledních studií bohaté na nenasycené mastné kyseliny, které příznivě působí na srdce. Je to zdroj spousty vitaminů, minerálů a proteinu a také železa nebo draslíku.
Odšťavňovač LO7065-7 je na HEURECE oceněn jako nejprodávanější produkt a jeho cena je 5999 korun (stříbrná, černá a bílá barva).
Nezdravé chuťovky nahraďte zdravými - zeleninovo-ovocné chipsy a domácí sušená svačinka
Patříte-li do nemalé skupiny lidí, kteří si svůj den neumí představit bez drobného „zobání“, ale mají potom výčitky svědomí, sáhnete po tom zdravém. Místo hříšných bramborových chipsů si doma vyrobte chipsy zeleninové – z mrkve, červené řepy, celeru nebo petržele. Stačí k tomu jen pár základních ingrediencí a sušička. Na slabé plátky nakrájenou zeleninu pak už jen stačí potřít směsí olivového oleje, jablečného octa, vody, soli a koření a nechat vysušit. Sladkou, zdravou alternativou jsou naopak chipsy ovocné anebo aktuálně velmi oblíbené sušené ovocné tyčinky, které se připraví z ovocného pyré. Obojí pak můžete použít třeba jako rychlou svačinu, která se navíc vejde do každé kabelky. 
 
K přípravě zdravých pamlsků je ideální Concept sušička ovoce a zeleniny INFRA SO4000. Její infračervené záření dokáže potraviny usušit rychleji, zachovává v nich více vitaminů, enzymů, minerálů a také vlákniny. Má celkem 5 přednastavených programů - 3 programy pro sušení „ovoce“, „zelenina“ a „maso“, program „jogurt“ pro prvotřídní domácí jogurt a program „sterilizace“, který ji po práci dokonale vyčistí. K dispozici jsou teploty sušení v rozmezí od 35 do 75°C, takže sušičku mohou bez problému používat i zastánci RAW stravy. Její cena je 7999 korun. 
 
Zdravé RAW pokrmy teď hýbou světem 
Takzvaná živá strava má díky maximální tepelné úpravě do 42°C mnohem více vitaminů, minerálů a ostatních živin než při obvyklém zpracování. Není proto od věci dopřát občas tělu nějakou jídelní změnu a některý z těchto receptů zkusit. A začít můžete rovnou něčím příjemným, co ale zároveň nezatíží čistící se organismus. Co takhle polévku z listového špenátu, červené papriky, vody, avokáda a citronové šťávy? „Uvařit“ ji můžete rovnou ve smoothie mixéru Concept Fresh&Nutri SM3050, který je na raw stravu přímo dělaný. Z jeho 6 programů jsou 4 určeny právě na „živou stravu“. Navíc, pokud máte zrovna chuť na něco sladkého, pomůže zároveň i s přípravou zdravého raw dezertu. Mixér kromě toho nabízí i speciální program mletí mouky, takže problém nebude ani s přípravou celozrnného či bezlepkového pečiva. Smoothie mixér Concept Fresh&Nutri SM3050 je zkrátka ideálním pomocníkem pro všechny s životním krédem jíst zdravě.  Cena mixéru je 4999 korun.