JANA JANĚKOVÁ SI PROHODILA MANŽELA S LINDOU RYBOVOU!

JANA JANĚKOVÁ SI PROHODILA MANŽELA S LINDOU RYBOVOU!

JANA JANĚKOVÁ SI PROHODILA MANŽELA S LINDOU RYBOVOU!Dvě manželské dvojice a Tři verze života

Spolu v životě, v seriálu i na divadelním jevišti. To zažívají manželé Igor Chmela a Jana Janěková mladší. Potkávají se jak v primáckém seriálu Cesty domů, tak v divadelní komedii Tři verze života.

V inscenaci, kterou napsala Yasmina Reza, hrají s dalším manželským párem – Lindou Rybovou a Davidem Prachařem, svými dobrými přáteli. Své manžely si ale v této komedii Jana s Lindou prohodily. Nápad nazkoušet společnou hru vzešel od Jany, která si jím prý splnila jeden ze svých snů, ale představení dali dohromady všichni společně.

 
 

Jana hraje trošku jednodušší ženu Inez, manželku úspěšného muže, která si myslí, že život se musí odvíjet podle přesně daných pravidel. Přesto že hru už nějakou dobu před publikem hrají, při oficiální premiéře v Divadle Palace se Jana přiznala, že je velmi nervózní. „Nejsem ale nervózní z toho, že stojím na jevišti se svým manželem, Igora beru jako každého jiného kolegu. Děj této hry jsou vlastně tři varianty téhož večírku. Asi každý z nás občas řekne: Co by se stalo, kdybychom udělali nebo řekli něco jiného, jak by se situace odvíjela, kdyby se něco stalo jinak,“ vysvětluje Jana, kterou známe ze seriálu Cesty domů jako rehabilitační lékařku Veroniku.

 

Janin muž Igor hraje v seriálu frustrovaného vědce, který usiluje o to, aby mu vyšel v odborném časopise jistý článek. „Hrát se svou ženou je pro mě zvláštní pocit, nedokážu ho úplně přesně popsat. Ale jsme profesionálové, nemám s tím žádný problém. S postavou seriálového Dalibora v Cestách domů nevidím žádnou podobnost. Dalibor kupodivu není frustrovaný přesto, že se mu zatím nepodařilo vyřešit žádný větší případ,“ vtipkoval Igor.

 

Diváci Cest domů dobře znají i Lindu Rybovou, která hraje ve Třech verzích života Igorovu manželku Soňu. I tady hraje právničku. „Tím ale podobnost končí. Tahle hra mě opravdu hodně baví. V lecčems je dost podobná tomu, co každý z nás občas zažívá. Líbí se mi, že je to komedie místy pěkně sarkastická a lehce intelektuální,“ pochvaluje si Linda. 

 
 

„Já tu hraju úspěšného ředitele velkých výzkumných laboratoří v Americe. S Lindou se mi hraje dobře, neřeším, že jsme partnery i v životě, dokážu stejně jako ostatní oddělit práci od běžného života. Je fajn dělat divadlo s partou kamarádů, s nimiž si rozumíte i mimo práci,“ říká David Prachař.