Jan Révai se letos o Vánocích sněhu nedočká

Jan Révai se letos o Vánocích sněhu nedočká

Jan Révai se letos o Vánocích sněhu nedočká

Předpovědi počasí zatím nějakou velkou sněhovou nadílku na blížící se svátky v hlavním městě neohlašují, známý herec, porotce a tanečník Jan Révai (44) už v tom má ale jasno. Letos si bílé Vánoce určitě neužije. Ty jeho totiž budou mnohem teplejší. Dárečky si tentokrát s rodinou nadělí nikoliv pod klasickým stromečkem, ale pod palmou. S partnerkou Zuzanou a syny vyrážejí do dalekého Mexika.

Letošní podzim má herec Jan Révai nabitý. Po náročných týdnech v oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas, kde se blýskl v mnoha zdařilých proměnách a předváděl skvělé pěvecké i taneční výkony, se v posledních týdnech před Vánoci kromě natáčení seriálu Krejzovi pro Televizi Prima, pilně věnuje i zkoušení nové divadelní hry v DIVADLE NA MANINÁCH, kde se hned na začátku nového roku premiérově představí jako sluha Jean v jednom z nejslavnějších děl švédského dramatika Augusta Strindberga Slečna Julie. „Moje postava je člověkem, který se vidí někde úplně jinde než jako sluha a byl by nejradši hrabětem. A tak celý život je tím sluhou, ale má tu vidinu, že se dostane na vrchol. A hodlá k tomu využít právě hraběnku,“ poodhaluje svou novou roli Jan Révai.

Po náročném pracovním období si tak oblíbený herec vychutná chvíle volna a odpočinku s rodinou. A i když má vánoční svátky ještě z dětství spojené nejen s dárky a stromečkem, ale i sněhem, míří letos za oceán. Jako cílovou destinaci zvolil Mexiko, které už jednou při putování Střední Amerikou společně s kamarádem a hercem Pavlem Liškou projel a zdokumentoval pro televizní pořad Vandráci. Na vánoční tabuli Jana Révaie obvykle díky jeho slovenské partnerce nechybí tradiční kapustnica, kačica nebo lokše, jeho letošní sváteční večeři budou ale vévodit spíše pestrobarevná mexická jídla. Svou představu o ideálním Štědrém dni však sympatický herec naplní. „Je to klišé, ale tím je pro mne rodina pohromadě. A je jedno kde,“ říká.

Na Jana Révaie se pak diváci mohou těšit při premiéře hry Slečna Julie ve čtvrtek 31. ledna 2019 v DIVADLE NA MANINÁCH. V příběhu vášně i nenávisti, okouzlení i rozčarování mu budou v režii Libora Vaculíka v ženských rolích sekundovat Lucia Jagerčíková jako Julie a Františka Stropnická coby Kristýna.

Zdroj: Divadlo Na Maninách, FTV Prima