Jan Onder, Tereza Kostková, Kateřina Baďurová-Janků, Dana Batulková, Radek Banga, Lucie Hunčárová

Jan Onder, Tereza Kostková, Kateřina Baďurová-Janků, Dana Batulková, Radek Banga, Lucie Hunčárová

Jan Onder, Tereza Kostková, Kateřina Baďurová-Janků, Dana Batulková, Radek Banga, Lucie Hunčárová

Kdo zachrání Pižďucha? Sbírka pohádek pro malé i velké příznivce laskavého humoru a netradičních příběhů

Kdy: 9.11. od 17:00
Kde: Knihy Dobrovský, OC Arkády Pankrác
Hosté: Tereza Kostková, Kateřina Baďurová-Janků, Dana Batulková, Radek Banga, Lucie Hunčárová, Emanuele Ridi a Helena Kriglová.
Úspěšný český tanečník a učitel tance Jan Onder vydává svou první knihu pro děti. Příběh Kdo zachrání Pižďucha? pokřtí dvojnásobný vítěz soutěže StarDance... když hvězdy tančí 9. listopadu od 17 hodin při pražském knihkupectví Arkády Pankrác.


Knižní novinka: Jan Onder a Zuzana Onderová – Kdo zachrání Pižďucha?

Sbírka pohádek pro malé i velké příznivce laskavého humoru a netradičních příběhů

Knížka oblíbeného mistra tance Jana Ondera a jeho maminky Zuzany Onderové Kdo zachrání Pižďucha? je sbírkou lehce netradičních pohádek, které spolehlivě pobaví nejen děti. S laskavým humorem vyprávěné neobyčejné příběhy o přátelství, odvaze, vzájemné pomoci, ale také o lenosti, závisti či přetvářce provázejí vtipné a milé obrázky Zuzany Onderové.

„Pižďuch je jedním z hrdinů pohádek, které mi maminka odmalička vyprávěla večer před spaním a já je zbožňoval. Vždycky jsem netrpělivě čekal, co se tentokrát bude dít, a když mamka skončila, často jsem si ještě místo spaní představoval pokračování příběhu. Takže teď, když jsme vymýšleli pohádky společně, to byl vlastně návrat do dětství. Jen už jsem neležel v posteli, ale když byla chvilka klidu, sedli jsme si do kuchyně k bábovce a čaji a tvořili,“ přibližuje Honza zrod knížky Kdo zachrání Pižďucha. „Stejně jako pohádky mám moc rád i maminčiny obrázky a v naší knížce jsou konečně pěkně pohromadě. Věřím, že Pižďuchem uděláme radost nejen dětem, ale všem, kteří ještě neztratili dětskou duši. Navíc maminka se moc těší na vnoučata a tahle knížka je vlastně taková příprava…,“ dodává s úsměvem Jan Onder.

Zuzana Onderová je povoláním školní psycholožka, takže celý svůj profesní život pracuje s dětmi. Veselými kresbičkami a obrázky dělala radost kamarádům a později svým dětem, vždycky však snila o tom, že napíše knížku. Všechno by zřejmě zůstalo jen příjemnou zálibou, kdyby jí syn Honza nepřečetl svoji první pohádku. To pro ni bylo impulsem, aby si sen splnila. Stačilo vyndat pár kresbiček a nápadů ze šuplíku a oživit tak jejich hrdiny v podobě autorských pohádek.

Jan Onder, tanečník a choreograf, se dětem věnuje nejen v populárním pořadu ČT Déčko Taneční hrátky s Honzou Onderem, ale také vede dětský taneční klub v Sokolově a další aktivity. S dětmi to prostě umí. Obdivuje na nich jejich bezprostřednost, fantazii a ochotu nadchnout se pro jakýkoliv bláznivý nápad. Možnost sdílet s nimi jejich dětský svět, ho přivedla na myšlenku napsat několik pohádek, které by mohly čtenáře pobavit a možná i trochu poučit.

Jan Onder a Zuzana Onderová: Kdo zachrání Pižďucha?

Vydává nakladatelství Agentura Krigl Praha, 92 stran, doporučená cena 222 Kč

Jan Onder

Jan Onder (1985, Loket) se svou životní partnerkou Lucií Hunčárovou patří do elitní skupiny nejlepších tanečních párů u nás, často reprezentují Českou republiku na zahraničních soutěžích. Do obecného povědomí však vstoupil až svou účastí v televizní taneční show StarDance ...když hvězdy tančí, korunovanou dvojnásobným vítězstvím (s Danou Batulkovou a Kateřinou Baďurovou). Díky jeho pořadu Taneční hrátky s Honzou Onderem, který vysílá program ČT Déčko, se děti hravou a zábavnou formou v každém desetiminutovém díle naučí jeden jednoduchý taneček. Jan Onder tanec s úspěchem vyučuje už řadu let. Od roku 2008 v Ostrově, Sokolově a Karlových Varech pořádá oblíbené kurzy pro mládež a dospělé, v současné době vede několik tanečních seminářů také v Praze.